Sztuka Wyobraźni - plenerowa wystawa w Koneserze

Sztuka Wyobraźni – plenerowa wystawa w Koneserze

17 września 2022, Sobota

Centrum Praskie Koneser

Plac Konesera 8, Warszawa

Start: godz. 0:00

Podziel się:

Zapraszamy na wystawę “Sztuka Wyobraźni” oczami artystów Zbigniewa Oporskiego oraz Sebastiana Monia, którą będzie można zwiedzać w otwartej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser od 5 do 18 września tego roku. Zaprezentowane zostanie blisko sto nastrojowych i przepełnionych klimatem tajemniczości prac.

Sebastian Moń
Kilka słów o artyście
Na co dzień pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w jednej z dąbrowskich szkół. Zapalony biegacz długodystansowy, który najlepiej odnajduje się w najdłuższych dystansach ultramaratońskich. W zakresie sztuki jest samoukiem. Na początku drogi twórczej, zajmował się głównie rysunkiem, by po jakimś czasie wziąć do ręki pędzel i dać się pochłonąć malarstwu akrylowemu, którego tajniki zgłębia do dziś. Twórca cały czas poszukujący nowych dróg, by spełniać się w tworzeniu swojego specyficznego malarskiego świata. Swoją twórczość określa mianem „melancholijnego industrializmu”. Inspiracje odnajduje w stalowych arteriach miast, betonowych blokach czy też starych fabrykach, które są bardzo charakterystyczne dla miejsca zamieszkania twórcy. Artysta, stara się swojej twórczości stworzyć spójny świat, gdzie każdy obraz opowiada historię dziejącą się w jednym uniwersum, jednocześnie będący osobnym wymiarem, nie dającym się poznać na pierwszy rzut oka.

Zbigniew Oporski
Kilka słów o artyście
Zbigniew Oporski artysta urodzony w Wągrowcu w 1980 roku. Już w dzieciństwie wykazywał zamiłowanie do rysunku i plastyki w ogóle. Skończywszy techniczną szkołę średnią, rozpoczął studia architektury na Politechnice Szczecińskiej, które ukończył w 2007 roku. Jednakże im bardziej odkrywał siebie oraz otaczający świat, tym mocniejsza rodziła się potrzeba wyrażania własnych emocji w sztuce. W Szczecinie, w którym mieszka, tworzy obrazy techniką olejną na płytach aluminiowych. Przykłada ogromną wagę do sposobu malowania, jakości oraz techniki malarskiej.
Nigdy nie idzie na skróty i zdarza mu się zamalować niekiedy prawie ukończony obraz gdy uzna, że dany element bądź jego składowa nie pasuje, lub jest po prostu słaby. Nie lubi i nie pozwala mówić o sobie „artysta”. Artysta to ktoś wielki, zaś jak sam twierdzi “Jest facetem malującym obrazy. Nic więcej”. Malowanie jest dla niego chęcią odcięcia się od świata codzienności. Jak sam mówi – “Gdy siadam do obrazu, czuję się trochę jak w kinie czekając na długo oczekiwany film.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →