Szeherezada i Internet | Szczecin

13 kwietnia 2024, Sobota

Dom Kultury 13 Muz

plac Żołnierza Polskiego 2, Szczecin

Start: godz. 18:00

Podziel się:

„Szeherezada i Internet” to spektakl teatralno-taneczny zrealizowany przez Teatr Janusza działający w Domu Kultury „13 Muz” przy udziale zespołu tanecznego Marah Belly Dance Group ze Szkoły Tańca Milagro w Szczecinie.

Akcja sztuki rozgrywa się w pałacu, wśród kobiet z haremu Sułtana. Sułtan odpowiadając na współczesne potrzeby swych żon pozwala im na korzystanie z komputerów i internetu. Sułtanki w internecie są bardzo aktywne, a ich przygody to odwołanie do realnych sytuacji i zagrożeń wynikających ze współczesnych internetowych kontaktów.

Celem spektaklu jest w zabawny sposób uświadomienie ludziom coraz częstszego problemu społecznego, jakim jest uzależnienie od komputera, internetu, social mediów i ogólnie od informacji. To także przypomnienie o konieczności zachowania umiaru przy korzystaniu z cyfrowego postępu technologicznego.

To wszystko przy dźwiękach arabskiej muzyki oraz zmysłowego tańca belly dance (taniec brzucha) i oczywiście w prawdziwie egzotycznej scenerii, na którą składają się również kostiumy aktorów. W roli tytułowej Szeherezady wystąpi instruktorka tańca belly dance Marzena Cylwik.

Scenariusz i reżyseria: Anna Markowska-Hennig

Opieka organizacyjna, reżyserska i artystyczna nad wydarzeniem: Janusz Janiszewski

Obsada:

Danuta Szydło

Anna Markowska-Hennig

Bożena Adamowicz

Julia Pardon

Urszula Olechnowicz

Jolanta Werner

Jolanta Janus

Maria Galant

Roman Galant

Kazimierz Piwoński

Ryszard Lasota

Kazimierz Stawiarski

oraz gościnnie Marzena Cylwik wraz z zespołem Marah Belly Dance Group.

W rolach tańczących Sułtanek wystąpią tancerki Szkoły Tańca Milagro:

Anita Gonet

Gabriela Bromirska

Alicja Szober

oraz

Zespół Marah Belly Dance Group w składzie:

Marzena Cylwik (Marah)

Elena Golubkowa

Marzenia Jóźwiak

Izabela Lusztyk

Justyna Makles

Zuzanna Palczewska

Natalia Rogala

Adriana Trylińska

Teatr Janusza

Teatr Janusza jest częścią Salonu Artystycznego Seniorów działającego od sześciu lat w Domu Kultury „13 Muz” jako grupa aktywnych szczecińskich seniorów, która przygotowuje programy artystyczne, spektakle teatralne i kabaretowe, projekcje filmów, wystawy plastyczne, prezentacje poetyckie i muzyczne nie tylko dla seniorów, ale także dla dzieci i szerokiej publiczności.

Zespół Marah Belly Dance Group

Zespół Marah Belly Dance Group, założony przez instruktorkę tańca belly dance Marzenę Cylwik o pseudonimie artystycznym „Marah”, tworzy osiem dziewczyn, entuzjastek tańca orientalnego. Tańczą zarówno klasykę gatunku, jak i fuzyjne choreografie. Również z wykorzystaniem charakterystycznych dla gatunku rekwizytów takich jak woal, fanveile, laski czy skrzydła Isis, które sprawiają, że taniec belly dance nabiera różnorodności i wyjątkowego charakteru. Zespół działa w ramach Szkoły Tańca Milagro w Szczecinie. Swój artystyczny kunszt zdobywają nie tylko na zajęciach w szkole, ale również poprzez udział w wyjazdowych warsztatach i konkursach tanecznych. Jako zespół tańca orientalnego są coraz bardziej znane szczecińskiej publiczności, dla której z powodzeniem występowały w wielu tanecznych pokazach.

Miejsce: Sala Kominkowa

Bilety: normalny 20 zł / ulgowy 10 zł (uczniowie, studenci, seniorzy) 

Szeherezada i Internet | Szczecin | 13 kwietnia 2024, Sobota, Dom Kultury 13 Muz

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →