Świąteczny Festiwal Gier Wideo

Świąteczny Festiwal Gier Wideo

17 grudnia 2022, Sobota

Podwórko.art

Świętego Piotra 2, Gdynia

Start: godz. 13:00

Podziel się:

Zapraszamy wszystkich ciekawych nowych doświadczeń związanych z elektroniczną rozrywką na szczególne wydarzenie.
Festiwal Gier Wideo poświęcony będzie szeroko pojawiającemu się we współczesnej kulturze zjawisku masowego grania w grę. Lata ’70 i późniejsze dekady XX wieku na świecie zapoczątkowały rozkwit branży gier wideo, doprowadzając do narodzin nowych, wyspecjalizowanych sprzętów do multimedialnej, interaktywnej rozrywki. Zarówno do domowego zacisza, jak również do salonów gier, napływały coraz to nowsze rozwiązania wykorzystujące ostatnie zdobycze ówczesnej technologii.
Pragnęlibyśmy przybliżyć nieco kulturę gamingu poprzez prezentację oryginalnych konsol i komputerów z lat minionych, automatów ARCADE wprost z salonów gier, kartridży, kaset, wspominków i wiele innych materiałów archiwalnych, gadżetów, akcesoriów, prasy branżowej z minionych dekad oraz nowszych sprzętów do grania. Całość dopełni muzyczny klimat w klubowym wydaniu.
W przed bożonarodzeniową sobotę zapraszamy wszystkich gotowych na nowe doświadczenia do Klubu Ucho w Gdyni. Na odwiedzających czeka masa nagród do zgarnięcia w konkursach i wyzwaniach podczas trwania wydarzenia.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →