Svaneborg Kardyb

Svaneborg Kardyb

19 listopada 2024, Wtorek

NIEBO

Nowy Świat 21, Warszawa

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Svaneborg Kardyb na koncercie w Warszawie! Duński zespół związany z Gondwana Records ((Matthew Halsall, Hania Rani, Portico Quartet) zagra w klubie Niebo 19 listopada.

Nikolaj Svaneborg (Wurlitzer, Juno, piano) i Jonas Kardyb (perkusja) w swej twórczości czerpią ze skandynawskiego jazzu, m.in. ze spuścizny Esbjörna Svennsona, Torda Gustavsena czy albumu Jana Johanssona “Jazz På Svenska” , ale inspirują ich też dokonania Nilsa Frahma czy muzyka ludowa krajów nordyckich.
Duńczycy tworzą muzykę, która jest połączeniem pięknych melodii, delikatnego minimalizmu, chwytliwych groove’ów, subtonalnych elektronicznych wibracji i skandynawskiego klimatu. Wszystko zaś opiera się na a czystej radości ze wspólnego grania

“Podoba nam się prostota i skupienie, jakie daje to wzajemne oddziaływanie. Pochodzimy z bardzo różnych środowisk muzycznych; Nikolaj ze skandynawskiego jazzu, a Jonas z korzeni, bluesa i folku, więc muzyka jest sumą naszych osobistych historii (…) To dość wyjątkowe, że łączy nas wspólny muzyczny język i przyjaźń”. – mówią.

“To przeciwieństwo szybkiego, fałszywego świata mediów społecznościowych i płytkich idei. Kompozycje nie są manifestacją ego muzyków, są zarówno proste, jak i bardzo poruszające” – napisała o ich pierwszym albumie „Knob” dziennikarka jazzowa Debra Richards.

Svaneborg Kardyb na koncie mają trzy płyty – ostatnia z nich „Over Tage” ukazała się nakładem Gondwana Records. Podobnie jak inni twórcy z Gondwany – Matthew Halsall, Mammal Hands, Portico Quartet czy GoGo Penguin – Duńczycy lubią przesuwać granice współczesnego jazzu na nieznane terytoria.
Na jesień Gondwana zapowiada kolejny album Svaneborg Kardyb „Superkilen”.

Svaneborg Kardyb | 19 listopada 2024, Wtorek, NIEBO

Biletomat.pl
119 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →