Spektakl Prometeusz | Wrocław

Spektakl Prometeusz | Wrocław

20 października 2023, Piątek

Hala Orbita

Wejherowska 34, Wrocław

Start: godz. 19:00

Podziel się:

 

Pamiętaj – na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***

Akrobatyczne widowisko „Prometeusz” ma już 10 lat!

Twórcy zapraszają na wyjątkowy, jubileuszowy pokaz spektaklu.

Wielki hit wrocławskiej sceny teatralnej, zagrany już w kilkunastu miastach polski ponad 100 razy dla ponad 100 000 widzów obchodzi swoje dziesięciolecie!

Z tej okazji, twórcy zapraszają na wyjątkowy, jubileuszowy pokaz „Prometeusza” już 20 października do Hali Orbita we Wrocławiu. Scena będzie kipieć od muzycznej energii! Wszystkie utwory usłyszymy w nowych aranżacjach za które odpowiadać będzie Elżbieta Sokołowska, a które usłyszymy na żywo wraz z towarzyszącym im 20 osobowym chórem Wroclove Musical Choir. Całości dopełni Orkiestra Kameralna Silesian Art Collettive pod kierownictwem Mateusza Walacha. Artyści planują też zaprezentować wybrane sceny w nowej, rozbudowanej, nie prezentowanej nigdy wcześniej formie. To będzie „Prometeusz”, jakiego nikt wcześniej nie widział!

„Prometeusz” jest taneczno-akrobatycznym show zbudowanym na efektownych akrobacjach, elementach teatru antycznego i hipnotyzującej muzyce. Reżyser – Kamil J. Przyboś, oparł je na micie o Prometeuszu, który za pomocą wykradzionego bogom ognia budzi w ludziach rozum, myślenie, kreatywność, pasje i zainteresowanie światem.

Imponujący rozmachem spektakl opiera się na ruchu, ale nie jest spektaklem stricte tanecznym ani pantomimicznym. Jako główny środek wyrazu artyści wykorzystują szeroko rozumiany ruch sceniczny, taniec, akrobacje oraz ekwilibrystykę cyrkową. Zobaczymy zarówno zapierające dech w piersiach ewolucje, porywający taniec i grę aktorską, ale również znakomicie opowiedzianą historię będącą demonstracją możliwości ludzkiego ciała.

Formą „Prometeusz” nawiązuje do wielkiego dziedzictwa teatru antycznego, nadając mu nowoczesny wydźwięk, który zachwyca i inspiruje. 10-lecie spektaklu jest idealną okazją do zaprezentowania go w odświeżonej i rozbudowanej artystycznie formie.

„Prometeusz”

20 października 2023, godz. 19:00
Hala Orbita we Wrocławiu

Twórcy:

Kamil J. Przyboś – scenariusz i reżyseria, scenografia

Maja Lewicka – choreografia

Marta Brendel – opieka i nadzór przygotowania choreograficznego

Magdalena Zawartko – przygotowanie wokalne

Elżbieta Sokołowska – kompozycje i aranżacje muzyczne

Anna Chadaj – kostiumy

Tomasz Filipiak – reżyseria świateł

Marcin Smiatek – realizacja oświetlenia 

Adam Bąkowski – realizacja dźwięku

Muzyka na żywo w wykonaniu: Chóru Wroclove Musical Choir pod opieką Magdaleny Zawartko oraz Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective pod kierownictwem Mateusza Walacha

Produkcja: Strefa Kultury Wrocław we współpracy z Everest Production

Wstęp z dziećmi od 6 roku życia
Czas trwania: 1h30min
Więcej o spektaklu: spektaklprometeusz.com/

Spektakl Prometeusz Tour:
20.10.2023 – Wrocław | Hala Orbita
6.11.2023 – Lublin | CSK

Kup bilet już teraz na Biletomat.pl!

Spektakl Prometeusz | Wrocław | 20 października 2023, Piątek, Hala Orbita

Biletomat.pl
110 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →