Spektakl „Filary stworzenia” Zespołu Teatralnego 8Rąk oraz wystawa prac Magdaleny Seredyńskiej

Spektakl „Filary stworzenia” Zespołu Teatralnego 8Rąk oraz wystawa prac Magdaleny Seredyńskiej

2 sierpnia 2022, Wtorek

13 muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin

Start: godz. 18:00

Podziel się:

2 sierpnia o godz. 18:00 zapraszamy na dziedziniec Domu Kultury „13 Muz” na spektakl „Filary stworzenia” Zespołu Teatralnego 8Rąk oraz do Galerii Foyer na otwarcie wystawy prac Magdaleny Seredyńskiej – wstęp wolny.
Wystawa czynna: 02.08. – 11.09.2022 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00 oraz w trakcie trwania wydarzeń – wstęp wolny.
O spektaklu
Inspiracją do powstania spektaklu było zdjęcie wykonane w 2014 r, przez teleskop Hubble’a przedstawiające Mgławicę Orzeł w konstelacji Węża. Mgławice to pozostałości po wybuchu Supernowej – ostatnim rozbłysku umierającej gwiazdy. Te obłoki gazu i pyłu międzygwiazdowego są kolebkami tworzących się nowych gwiazd, galaktyk i być może nowego życia.
Zespół teatralny 8Rąk tworzą dawni członkowie Studia Pantomimy Politechniki Szczecińskiej. Napędzani siłą tworzenia chcą raz jeszcze wypowiedzieć się poprzez formę teatralną, która ich ukształtowała, w konwencji, której nigdy nie próbowali się wymknąć oraz oddać hołd ich mistrzom i przyjaciołom sprzed lat. W przedstawieniu biorą udział: Grażyna Czarnecka, Janusz Dymsza, Katarzyna Hortyńska, Anna Lewandowska, Danuta Romanowska-Sroczyk, Małgorzata Stankiewicz-Bartz.
O wystawie
Istnienie wszechświata i odległych planet przez wieki fascynowały ludzi. Część fotograficzna wystawy oddaje atmosferę spektaklu „Filary stworzenia” Zespołu Teatralnego 8Rąk. To poszukiwanie, tworzenie i walka z przeciwieństwami. Druga część to tajemnicza podróż do świata kosmosu, morza niezliczonych gwiazd, obłoków pyłu i gazu tworzących niejednoznaczne kształty. To zagłębienie się w bezkresie gwiazd w poszukiwaniu tego co nas wyróżnia.
Magdalena Seredyńska mieszka i pracuje w Szczecinie, w którym ukończyła studia w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej. Następnie kontynuowała naukę na studiach podyplomowych w Collegium Da Vinci w Poznaniu na kierunku fotografia. Obecnie działalność artystyczną łączy z pracą dydaktyczną. Inspiracją dla niej jest zarówno człowiek – zatrzymany na moment, jaki i przestrzeń w jakiej się on znajduje. W swoich pracach stara się uchwycić ulotną i nienamacalną więź, jaką tworzą przyroda, architektura i ludzie.
Miejsca: Dziedziniec, Galeria Foyer
Wstęp wolny
Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie www.13muz.eu. Dziękujemy uprzejmie!

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →