Sonic Dialogues | SZCZECIN

Sonic Dialogues | SZCZECIN

27 lutego 2024, Wtorek

winyle.fm

Jagiellońska 86, Szczecin

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Sonic Dialogues

Anna Gadt – głos, elektronika

Tomasz Licak – saksofon

Cyprian Pakula – perkusja

Anna Gadt

Improwizatorka, śpiewaczka i kompozytorka poruszająca się na styku gatunków, łączy wolną improwizację, muzykę klasyczną oraz contemporary jazz. Koncertowała m.in. we Francji, Niemczech, Szwajcarii, Łotwie, Litwie, Słowacji. W Polsce m.in.: na festiwalu Jazz Jamboree, Jazz Juniors, Jazz Jantar. Laureatka Grand Prix międzynarodowego konkursu muzyków śpiewających – Jazz Struggle. Uczestniczka Polish Stage w ramach European Jazz Conference. Współpracowała m.in. z Markusem Stockhausenem, Liberty Ellmanem, Marcinem Olakiem, Andrzejem Izdebskim oraz kompozytorem Pawłem Mykietynem. W swoim dorobku ma siedem autorskich płyt i kilkadziesiąt albumów z gościnnym udziałem (m.in.: „Silny Kazik pod wezwaniem” Kazika Staszewskiego oraz Zacier). Oprócz tradycyjnie rozumianego śpiewu, poszukuje nieoczywistych brzmień i technik wykonawczych.

Tomasz Licak

Saksofonista jazzowy i kompozytor, absolwent duńskich uczelni – Carl Nielsen Academy of Music w Odense oraz Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Laureat nagród Grand Prix Jazz nad Odrą oraz Bielskiej Zadymki Jazzowej. Kompozytor i aranżer muzyki dla różnorodnych zespołów jazzowych od trio do big bandu. Autor muzyki filmowej i teatralnej. Do tej pory nagrał kilkunastu płyt z muzyką improwizowaną, jazzową i rockową. Jego podejście do muzyki, nowoczesne i otwarte, oparte na solidnych fundamentach jazzowych, ugruntowały lata pobytu w Danii i współpraca ze wszechstronnymi muzykami europejskimi. Jest liderem lub współliderem wielu formacji, m.in.: KRAN, Licak/Wośko Quartet, Licak/Tuźnik Quintet, Outbreak Quartet, The Beat Freaks, The Ears. W 2021 r. otrzymał tytuł Honorowego Ambasadora Miasta Szczecin. Wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie oraz pomysłodawca i gospodarz cyklu koncertów “Inspektor Jass na tropie, czyli jazz z historią w tle”.

Cyprian Pakuła

Młody szczeciński perkusista, uczeń szkoły muzycznej. Mimo młodego wieku posiada już doświadczenie współpracy z muzykami o ustalonej renomie, m.in.: Jerzy Mazzoll, Olo Walicki, Marek Kazana, Tomasz Chyła. Interesuje go zarówno jazz jak i współczesna muzyka awangardowa, a najbardziej inspirują wielcy innowatorzy nowoczesnego jazzu lat 60-tych. W październiku 2023 Cyprian zagrał u nas koncert z Mikołajem Trzaską.

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/336331392697211

Sonic Dialogues | SZCZECIN | 27 lutego 2024, Wtorek, winyle.fm

Biletomat.pl
29 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →