SOBREMESA ANNA MARIA JOPEK | Stary Maneż

SOBREMESA ANNA MARIA JOPEK | Stary Maneż

20 września 2024, Piątek

Stary Maneż

Słowackiego 23, Gdańsk

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Anna Maria Jopek, Yami, wspaniały lizboński zespół i najbardziej zmysłowa muzyka, koncertowa ambrozja – Sobremesa
na Gdańsk Siesta Festival. Czujesz Klimat?
20 września 2024, godzina 20:00,
Stary Maneż

„Sobremesą istotnie delektuje się jak deserem lub portugalskim winem i krew zaczyna tętnić w rytmie fado. Smutek i melancholia mieszają się z lekkim pulsem wynikającym bezwiednie z piękna Lizbony.” Napisała bezimienna posiadaczka tej płyty dzieląc się swą reakcją na profilu kiedyś największej w kraju księgarni z płytami.
I rzeczywiście, Sobremesa to deser po wspaniałym posiłku, ale to także obrus i stół, i gorące, przyjazne rozmowy po tej uczcie, jej podsumowanie i wymiana myśli z przyjaciółmi
o wszystkim ważnym i nie tylko. Sobremesa to bodajże najczęściej powracająca
w kuluarowych rozmowach na Siesta Festiwalu muzyka, która dla wielu była początkiem, a dla wielu innych zbiorem ścieżek ku miłości do luzofonii.
Sobremesa to rówieśniczka Siesta Festival, a i duch, emocje, ale
i spotkanie wielu wspaniałych muzyków, którzy w różnych konstelacjach gościli na scenach festiwalu
w gdańskiej filharmonii, Parlamencie czy naszej tawernie. Nie dziwnym jest więc, że zawsze pragnęliśmy tej koncertowej rozmowy, tego deseru właśnie tutaj na Gdańsk Siesta Festival. Czujesz Klimat? . I właśnie teraz będzie ku temu okazja.
Sobremesa Anny Marii Jopek, która 20 września zabrzmi w Starym Maneżu to bez dwóch zdań jedna z piękniejszych i najważniejszych płyt Anny Marii Jopek. To spotkanie z wielkimi postaciami muzyki luzofońskiej. Z Portugalii, Brazylii, Cabo Verde, Angoli…, to lekkość, wdzięk, czar muzyki zmysłowej, plażowej, chwilami nostalgicznej, zawsze pełnej światła. Wraca Yami, wraca lizboński zespół, wraca Anna Maria Jopek. Każde w innym miejscu swego życia, każde z większym bagażem doświadczeń, przemyśleń, nagród i zaszczytów, co tym bardziej wzmaga ciekawość
i chęć uczestniczenia w tym wyjątkowym przedsięwzięciu…
Wspaniały Deser i cudowna muzyczna Rozmowa z Anną Marią Jopek na Gdańsk Siesta Festival. Czujesz Klimat? 2024! Stary Maneż, piątek 20 września 2024, g. 20:00.
Do zobaczenia na miejscu!

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →