sneaky jesus | Szczecin

sneaky jesus | Szczecin

24 listopada 2023, Piątek

winyle.fm

Jagiellońska 86, Szczecin

Start: godz. 20:00

Podziel się:

To będzie prawdziwa bomba! sneaky jesus powracają na Jagiellońską 86 z nową płytą!

sneaky jesus – wrocławski kwartet grający muzykę nieszablonową. Zespół łączy brzmienia polskiego jazzu z dubem, hardcore punkiem, psych rockiem i hip-hopem. Nie przywiązują jednak zbyt dużej wagi do zasad każdego z tych gatunków. W muzyce sneaky jesus istnieją tylko dwie zasady: nie myśl za dużo i ufaj emocjom.

Kwartet tworzą: saksofonistka Matylda Gerber, gitarzysta Maciej Forreiter, basista Beniamin Łasiewicki oraz perkusista Filip Baczyński.

Po gorąco przyjętym debiutanckim albumie “For Joseph Riddle” zespół powraca z nowym wydawnictwem, na którym wachlarz brzmień jest jeszcze szerszy. “For Chaching Taphed” to trzy kwadranse bardzo bliskiego spotkania z muzykami. Zespół nawiązuje na płycie do PRL-owskiej muzyki filmowej, ethio-jazzu, jazzu spirytualnego, hardcore’u i przede wszystkim dźwięków Wrocławia. Ideę takiego odważnego łączenia stylów muzycy nazywają “polskim nu-jointem”, ale można nazwać to też “nową muzyką miejską”.

Sklad zespołu:

Matylda Gerber – saksofon tenorowy i barytonowy

Maciej Forreiter – gitara elektryczna

Beniamin Łasiewicki – gitara basowa

Filip Baczyński – perkusja, sampler

W internecie znajdziecie już pierwsze recenzje nowej płyty.

Wybraliśmy dla Was taki fragment:

Album zaczyna się od „Spaceru Po Nadodrzu” – mrocznej opowieści basu i saksofonu. „Krztusiec” sięga w inspiracjach do tradycji ethio-jazzu, zaskakując dubową improwizacją kwartetu. „Chiński Sprzedawca Smażonych Kasztanów” rozpędza się do zadziornego, galopującego finału. „W Klatce Z Bykiem” uderza słuchacza psychodeliczno-metalowe, ciężkie brzmienie. „Piękno Niemożliwe” rzeczywiście urzeka pięknem, a „Hipotetyczny Taras” oszałamia bogactwem emocji.

Zdumiewająca i zachwycająca jest lekkość i swoboda z jaką sneaky jesus porusza się pomiędzy konwencjami i stylami. Porywająca jest różnorodność muzycznej narracji, płynność przechodzenia od delikatności ku szaleństwu, od melodyjności do ciężkich i hałaśliwych rytmów. sneaky jesus idzie na całość. I wie jak to się robi. Znakomita, tchnąca świeżością muzyka.

sneaky jesus | Szczecin | 24 listopada 2023, Piątek, winyle.fm

Biletomat.pl
39 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →