Słuchajmy KDMU - premiera mapy dźwiękowej i koncert

Słuchajmy KDMU – premiera mapy dźwiękowej i koncert

2 października 2021, Sobota

Skwer Kościuszki

Array, Gdynia

Start: godz. 14:00

Podziel się:

Po wrześniowej wędrówce z audiosferą KDMu czas na podsumowania naszych działań w terenie!
Zapraszamy Was na dwa wydarzenia, w trakcie których zaprezentujemy efekty spaceru dźwiękowego i wykorzystamy nagrania powstałe podczas naszych pomiarów.
2.10
14:00-15:00 SIC! BWA Wrocław
MIASTOmovie x Inne Centrum: PREMIERA mapy dźwiękowej „Inne Spacery: Słuchajmy KDMu – spacer dźwiękowy”
Gwar przystanków tramwajowych i autobusowych, klekotanie przejść dla pieszych, dzwonienie hamującego przed rozpędzającymi się autami tramwaju czy raczej śpiew ptaków w podwórku przy dawnym banku, nasłuchiwanie stukających naczyń w socrealistycznych mieszkaniach podczas „krawężnikowania” przed seansem w DCF-ie? Co możemy usłyszeć na Kościuszkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej? A raczej – czego tu nie usłyszymy! Na początku września wyszliśmy w partnerstwie z “Innym Centrum”, pod kierunkiem Daniela Brożka i Roberta Losiaka, przewodników związanych z Pracownią Audiosfery Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego na Plac Kościuszki, tym razem uzbrojeni i uzbrojone w rekordery, którymi z mieszkańcami i mieszkankami nagrywaliśmy charakterystyczne dla tej części miasta dźwięki.
Dokonaliśmy pomiarów natężenia dźwięków, by przekonać się czy i jak źle jest nam pod kątem hałasu na KDM-ie, ale wróciliśmy też w rozmowach do wspomnień dawnych dźwięków Placu Kościuszki. Z czym kojarzą nam się dziś te przestrzenie, a czego już w nich nie usłyszymy?
Efektem spaceru jest stworzona wspólnie „mapa dźwiękowa” KDM-u, której papierowe wersje rozdamy uczestnikom i uczestniczkom działania oraz wszystkim chętnym w trakcie premiery w SIC! BWA Wrocław na Placu Kościuszki.
3.10
21:00-22:00 Recepcja
MIASTOmovie x Inne Centrum: KONCERT „Słuchajmy KDMu”
występ: Faking Jazz Together (Marta Konieczna i Michał Wdowikowski)
Trzecim elementem współpracy z Innym Centrum wokół tematu dźwięków Kościuszkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej jest specjalny koncert Marty Koniecznej i Michała Wdowikowskiego, występujących jako Faking Jazz Together. W przestrzeni Recepcji, serca podwórka Ruska 46, duet zaprezentuje kompozycję wykorzystującą nagrania terenowe, wykonane podczas wrześniowego spaceru. Łącząc je z dźwiękami syntezatorów i gitar, Konieczna i Wdowikowski przeniosą nas w audiosferę miejsca, w którym realne spotyka się z wyobrażonym.
Wydarzenia realizowane są w partnerstwie z Festiwalem Filmów o Mieście i Architekturze MIASTOmovie, Strefą Kultury Wrocław – Recepcją i Galerią Sztuki Współczesnej BWA Wrocław. Tegoroczna edycja pod hasłem „PRZESILENIE” odbędzie się we Wrocławiu między 29 września a 3 października.


Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →