SLS. VOL. 37 Andrew Lisle / John Edwards / Kit Downes

21 stycznia 2023, Sobota

Klub Dragon

Zamkowa 3, Poznań

Start: godz. 20:00

Podziel się:

SLS. VOL. 37 Andrew Lisle / John Edwards / Kit Downes
Zapraszamy na koncert w ramach cyklu “Spontaneous Live Series”, organizowanego przez Dragon Social Club i Trybunę Muzyki Spontanicznej.
Patronat medialny – Radio Afera https://www.afera.com.pl/
Dragon Social Club / godz. 20:00 / Scena MDK

Pierwszy spontaniczny koncert roku 2023 będzie zdecydowanie jazzowy! Oczywiście dość swobodnie improwizowany, ale silnie zakorzeniony w open jazzie, z bystrymi synkopami i niepozbawiony post-swingowych smaczków.
Artyści, jacy wystąpią w poznańskim Dragonie 21 stycznia mają w dorobku jeden wspólny album „Multi-Directional”, który stanowi rejestrację ich nagrania z londyńskiego Cafe Oto, z listopada 2020 roku. Jego „wielokierunkowy” tytuł świetnie odzwierciedla to, jak otwartymi i skorymi do eksperymentów są muzycy tria. Są twórcami prawdziwie wolnego jazzu i takiejż to wspaniałej muzyki możemy od nich oczekiwać.
Trio ma zdecydowanie wielopokoleniowy wymiar. Najstarszy z tego grona, 58-letni kontrabasista John Edwards, to legenda europejskiej sceny free jazz/ free impro. To artysta, bez którego trudno sobie wyobrazić wartościowe nagranie gatunku, poczynione w Zjednoczonym Królestwie. Grywał z największymi, najlepszymi, najwspanialszymi samemu pisząc własną historię wyznaczoną tego typu określeniami (m.in. Evan Parker, John Butcher i John Russell.)! Muzyk otwarty na nowe wzywanie, niebywale kreatywny w procesie improwizacji.
Kit Downes, to pianista, który wkracza w wiek średni, a do tria wnosi doświadczenia niemal main-streamowe. Muzyk w Wielkiej Brytanii nagradzany i hołubiony w jazzowych kategoriach od wielu lat, mający w dorobku solowe albumy dla bastionu europejskiego jazzu środka, czyli monachijskiego ECM Records.
Andrew Lisle, to z kolei perkusista urodzony już w latach 90. ubiegłego stulecia, prawdziwy młody wilk europejskiej sceny free jazzu i swobodnej improwizacji. Muzyk mający już nagrodę dla najbardziej obiecującego drummera europejskiego jazzu! Andrew gościł u nas kilkukrotnie, jest dostępny na albumach Spontaneous Live Series, jesteśmy zatem niebywale szczęśliwi, że możemy usłyszeć i zobaczyć go w Dragonie w tak utytułowanym towarzystwie!
Andrew Lisle – perkusja
John Edwards – kontrabas
Kit Downes – fortepian
Kilka słów o płycie “Multi-directional” (Raw Tonk Records).
https://rawtonkrecords.bandcamp.com/album/multi-directional
“Highly complex music played with instinctive verve” – The Wire
“Open-minded post jazz, not avoiding sonic subtleties, perfectly connected and incredibly dynamic” -Spontaneous Music Tribune
“You can feel immediately the instant and profound musical rapport between these experienced improvisers.” – salt peanuts
“This is improvised music that is vibrant, colourful and intelligent, intense but ecstatic” – TheJazzMann

andrewlisle.bandcamp.com/
en.wikipedia.org/wiki/Kit_Downes
www.discogs.com/artist/292492-John-Edwards

ZAPRASZAMY!
* po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej, legitymacji uczniowskiej lub dowodu osobistego w przypadku 60+.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →