SKRZYPEK NA DACHU | SZCZECIN

SKRZYPEK NA DACHU | SZCZECIN

28 lutego 2024, Środa

Dom Kultury

Ul. Krzemienna 10, Szczecin

Start: godz. 17:30

Podziel się:

SKRZYPEK NA DACHU (Fiddler on the Roof, USA 1971, 181’)

REŻYSERIA: Norman Jewison.

OBSADA: Chaim Topol, Norma Crane, Leonard Frey

Tewje ma zamiar wydać córki za mąż. Najlepszym kandydatem dla Cajtel, najstarszej z nich, wydawałby się rzeźnik Lazar Wolf, lecz Cajtel i biedny krawiec, Motel Kamzoil, zakochany w niej z wzajemnością, przyrzekli sobie, że się pobiorą. Druga córka – Hodel chce wyjść za mąż bez pośrednictwa tradycyjnej swatki i bez zgody ojca za Perczyka – Żyda o rewolucyjnych poglądach, a trzecia córka, Chawa, pragnie zostać żoną nie-Żyda – Fiedki. W związku z tymi wydarzeniami Tewje zmuszony jest do ogromnych poświęceń. Z czasem uświadamia sobie, że rodzina jest najwyższą wartością i to ona tworzy tradycję, a nie odwrotnie. To właśnie rodzina pozwala im przetrwać najcięższe próby i wyrzeczenia. To “wybitne dokonanie pod każdym względem” (Boxoffice), jest świetną, filmową adaptacją wielkiego międzynarodowego hitu musicalowego, wystawianego na deskach teatrów całego świata, zachwycającego niezmiennie tak widzów, jak i krytyków. “Skrzypek na dachu” jest historią afirmacji życia Teviego (Topol), ubogiego mleczarza, któremu wiara, nadzieja i modlitwa pozwalają z pogodą ducha znosić wszelkie przeciwności losu i stawiać czoła trudnościom związanym z życiem w carskiej Rosji przełomu wieków.

Film nominowany do Oscara aż w ośmiu kategoriach (wygrał w trzech) – w tym jako “Najlepszy film” i “Najlepszą reżyserię” – zachwyca muzyką i wspaniałymi wykonaniami takich piosenek, jak między innymi “If I Were A Rich Man”, “Matchmaker” i “Sunrise, Sunset”, jest ponadczasową, uniwersalną pochwałą nadziei, miłości i akceptacji – to prawdziwe musicalowe arcydzieło! „Skrzypek na dachu” to jeden z najlepszych musicali w historii kina, kinowa wersja jednego z najważniejszych musicalowych przedsięwzięć w dziejach tej dziedziny sztuki. Oscary są tego potwierdzeniem, a na pewno wpływ na legendę filmowego „Skrzypka…” miała genialna rola Chaima Topola. Aktor zmarł niemal dokładnie przed rokiem i jemu dedykujemy ten seans.

Przed seansem tradycyjnie znakomite wprowadzenie od Krzysztofa Spóra (@Sporwkinie).

Seans bezpłatny

SKRZYPEK NA DACHU | SZCZECIN | 28 lutego 2024, Środa, Dom Kultury

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →