SKALPEL koncert | 3.02.2024

SKALPEL koncert | 3.02.2024

3 lutego 2024, Sobota

Klub SPATiF

Aleje Ujazdowskie 45, Warszawa

Start: godz. 20:00

Podziel się:

SKALPEL w Spatifie gościł już dwukrotnie: po raz pierwszy ze specjalnym programem „Music for S” poświęconym twórczości Tomasza Stańko a po raz drugi z elektronicznym setem AV promującym ich ostatni album. Tym razem na scenie klubu Spatif pojawi się SKALPEL live band w 5-osobowym składzie i z wizualizacjami na żywo. Jazz, elektronika, hip-hop, eksperymenty i obraz w wykonaniu ambasadorów polskiej muzyki na świecie.
Marcin Cichy & Igor Pudło
oraz
Rafał Dutkiewicz – perkusja
Piotr Rakowski – wibrafon
Damian Kostka – kontrabas
*****
Skalpel od lat łączą inspirację lokalną jazzową tradycją z fascynacją możliwościami nowej elektroniki. Pierwsze dwa wydawnictwa duetu Marcin Cichy / Igor Pudło: „Skalpel” i „Konfusion” nagrane dla wytwórni Ninja Tune, zaowocowały znakomitymi recenzjami w prestiżowych tytułach muzycznych: od NME, przez Pitchfork, The Wire po DJ Magazine i koncertami na całym świecie. Płyty z katalogu Ninja Tune zaliczane są dziś do klasyki jazztroniki, zaś kolejne „Transit”(2014) i „Highlight” (2020) to wyśmienita aktualizacja i modyfikacja unikalnego analogowo-cyfrowego brzmienia duetu. Ta ostatnia pozycja na świecie ukazała się we współpracy z kultową oficyną !K7 Records (m.in Tosca, Tricky). Towarzyszyło jej cyfrowe wydawnictwo z remiksami autorstwa Hani Rani, Catz’ n Dogz i Hatti Vatti.
Albumy Skalpela trafiały na polską listę bestsellerów Olis , zaś winylowe edycje wykupują kolekcjonerzy z najdalszych zakątków globu.
Laureaci takich nagród jak Paszport Polityki, Człowiek ze Złotym Uchem, Wrocławska Nagroda Artystyczna, wyróżnieni nominacjami do Fryderyka jak i BBC Gilles Peterson Award. Ostatni krążek Skalpela „Origins” otrzymał nagrodę Fryderyk jako Album Roku w kategorii „Elektronika”
Bilety: 70/90 PLN
Start 20:00
Do zobaczenia!

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →