SARAPATA | 16.09.2022 | HAH Poznań

SARAPATA | 16.09.2022 | HAH Poznań

16 września 2022, Piątek

HAH Poznań

Małe Garbary 6, Poznań

Start: godz. 22:00

Podziel się:

Już 16.09 koncert przeniesiony do HAH Art&Music Club Poznań, gdzie wyjątkowi bracia, którzy współtworzą zespół SARAPATA. To będzie wieczór przy dźwiękach świeżego, energetycznego i bardzo romantycznego techno. Tak, tak, bo ten gatunek muzyczny może Was unieść w świat intymnych wrażeń.
Krakowski zespół SARAPATA od początku swojej działalności łączy w sobie wiele skrajności, jak i doświadczenia zdobyte na różnych odcinkach muzycznej drogi. Michał i Mateusz Sarapata miłość do harmonii wynieśli z akompaniowania zespołowi Lor, a także ze współtworzenia w przeszłości własnej grupy SALK, dzięki której ich muzyka – wykorzystująca głównie klasyczne instrumenty – opierała się na onirycznych, niemal baśniowych opowieściach. Po godzinach odkładają gitary, by dać upust swojej największej miłości – muzyce elektronicznej, a dokładniej techno.
Muzyka tego duetu dostarcza ogromnej ilości wrażeń, które skłaniają do tańca i są jak wprowadzenie do rytuału. Techno w wykonaniu braci Sarapata dalekie jest od banału. To kolorowe, bogate, organiczne i pulsujące dźwięki.
“EP1″, debiutancka płyta braci, to nie tylko chęć określenia własnego charakteru, to odważna próba wprowadzenia zupełnie nowej estetyki na polskiej scenie. Moderatowy trance łączy się z eterycznym brzęczeniem Jona Hopkinsa czy Kiasmosa, a to tworzy nieznośnie chwytliwą mieszankę, która wbija się do głowy i nie zamierza jej opuścić. Dodają do tego wyjątkowy talent do konstruowania doskonałych harmonii, którego źródła można upatrywać w doświadczeniach z tworzenia muzyki filmowej.
KONCERT:
16.09.2022
HAH Art&Music Club Poznań
ul. Małe Garbary 6.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →