Ryt przejścia

24 marca 2023, Piątek

Centrum Kultury w Lublinie

Peowiaków 12, Lublin

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Są wśród nas tacy, którzy tęsknią za rytuałem. Są tacy, którzy uważają, że wciąż jest możliwy, z pewnością konieczny. Są i tacy, którzy, krzycząc o tym, zostali pozbawieni głosu.
24, 25, 26, 27 i 28 marca, godz. 20:00
Centrum Kultury w Lublinie Sala Czarna
W celu uzyskania instrukcji przygotowania się do spektaklu „Ryt przejścia”, prosimy o przesłanie wiadomości na adres: rytprzejscia@gmail.com
W dniu spektaklu prosimy o założenie swobodnego stroju i wzięcie pod uwagę faktu, że ze względu na specyficzną przestrzeń nie usiądą Państwo na tradycyjnych teatralnych fotelach
To nie jest klasyczny spektakl. To zaproszenie do Rytuału. Dla każdego rytuał jest czymś innym, ale zawsze jest to spotkanie z ludźmi, wspólne przeżycie. Tylko od widzów zależy, w jakim stopniu wezmą w nim udział. Do ilu sal wejdą. Który scenariusz zdarzeń uruchomią.
Możesz siedzieć i obserwować, możesz chodzić, możesz tańczyć, możesz krzyczeć, możesz robić zdjęcia. To jest twój Ryt przejścia.
To może być wiadomość do Ciebie. Scena stała się labiryntem, taniec wyprowadza z matni, proroctwo jest ciężkie jak rtęć. Uchylamy drzwi.
Zapraszamy do interaktywnej, nielinearnej podróży w towarzystwie Antonina Artauda i Wacława Niżyńskiego oraz zwierząt totemicznych – ku megalitycznym świątyniom i syntezatorom modularnym. Rozpocznie się w miejscu wybranym przez pasażera. Następną wiadomość otrzymasz po rejestracji. Jakie imię wybierzesz? Dokąd wysłać pierwszy list?
scenariusz / reżyseria: Paweł Passini; obsada: Wojtek Kaproń, Paweł Passini, Jarosław Tomica; choreografia: Wojtek Kaproń; opracowanie muzyczne: Paweł Passini; scenografia / kostiumy / wideo: Aleksandra Konarska; charakteryzacja: Aleksandra Dębowczyk; światło: Miłosz Wójciuk; dźwięk: Jarosław Rudnicki, Dariusz Kociński; kierownik produkcji: Wojciech Kaproń; kierownik wykonawczy / koordynator: Grzegorz Popiołek; kreacja graficzna: Kamil Filipowski; produkcja: Fundacja Sceny Prapremier, Centrum Kultury w Lublinie
Informacje organizacyjne:
kategoria wiekowa: 16+
Prosimy o założenie swobodnego stroju i wzięcie pod uwagę faktu, że ze względu na specyficzną przestrzeń nie usiądą Państwo na tradycyjnych teatralnych fotelach.
W spektaklu będzie wykorzystany efekt stroboskopowy.
Miejsce
Sala Czarna
Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12
20-007 Lublin
Zobacz wskazówki dojazdu
Kontakt
Wojciech Kaproń
e-mail: wojciech.kapron@ck.lublin.pl
Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →