Runforrest | Poznań | gościnnie: Kathia i oysterboy

Runforrest | Poznań | gościnnie: Kathia i oysterboy

13 listopada 2022, Niedziela

PIES andaluzyjski

Nowowiejskiego 17, Poznań

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Runforrest wystąpi na żywo 13 listopada w poznańskiej klubokawiarni PIES andaluzyjski. Wraz z Kopim, młodym producentem muzyki elektronicznej, zaczarują publiczność. Na scenie nie zabraknie gości – Kathia i oysterboy zaśpiewają w duecie z Runforrestem. Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory z jego poprzednich wydawnictw, w nowych, niepowtarzalnych odsłonach. Nie zabraknie także materiału z najnowszej run! EP, a także zapowiedzi tego, co artysta zaplanował na przyszłość.
Runforrest to projekt muzyczny pochodzącego z Krakowa songwritera Grzegorza Wardęgi, znanego ze współpracy z wieloma artystami i artystkami, m.in.: Bass Astral x Igo, Misia Furtak, ARS LATRANS Orchestra, czy Lor. Od 2018 roku nieprzerwanie tworzy, a jego styl wciąż ewoluuje, łącząc w sobie wpływy muzyki singer-songwriter, alternatywnego rocka, współczesnego popu i elektroniki. Wśród najważniejszych występów na koncie artysty można wymienić chociażby: Męskie Granie w Krakowie, OFF Festival Katowice czy koncert w Tauron Arena Kraków.
Niezależnie od tego, czy to kameralne, akustyczne występy czy wszechstronne, pełne loopów sety, Runforrest zawsze wytwarza atmosferę niezwykle intymnego przeżycia, gdzie porywa swoją emocjonalnością i osobistym charakterem.
Każdy, kto sięga po twórczość Runforresta, już nigdy nie zapomina o krakowskim artyście.

Goście koncertu:
✨ oysterboy
oysterboy to solowy projekt muzyczny Piotra Kołodyńskiego, wokalisty Terrific Sunday. Inspirowany jest muzyką indie/dreampop/shoegaze i lo-fi. Jest to projekt w 100% DIY. Polskie teksty, melodyjny oryginalny wokal oraz ocean gitar i syntezatorów. oysterboy romansuje z niszą muzyczną, która rośnie w siłę na zachodzie (bedroom lofi indie). Brzmienie to przeplata z chwytającymi za serce melodiami, które mogłyby wyśpiewywać festiwalowe tłumy. EPka oysterboy – Nostalgia Mnie wykończy (2021) to spójna, analogowa wizja przepełniona tęsknotą. Zawiera 4 single po polsku. Każdy utwór ma dedykowane wideo kręcone kamerą Super 8mm z początku lat 70’. W planach na 2022 r. jest wydanie debiutanckiego albumu LP. oysterboy to absolutna świeżość na polskiej scenie.
✨ Kathia
Oniryczne kompozycje i głęboki głos to jej znaki rozpoznawcze. 20-letnia Kathia to producentka, songwritterka, multiinstrumentalistka, na koncertach gra na gitarze, pianinie i flecie poprzecznym. W 2020 roku ukazała się jej EP-ka “Town”. Od tamtej pory artystka zagrała wiele gigów, w ostatnim roku ponad 100 w całej Polsce, między innymi na dużej scenie Jarocin Festiwal. Aktualnie pracuje nad debiutancką płytą, którą sama pisze i produkuje w małym domowym studio.

Patron wydarzenia: Radio Afera

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →