Rewolucja Psychodeliczna - spotkanie z Maciejem Lorencem, promocja książki 'Grzybobranie'

Rewolucja Psychodeliczna – spotkanie z Maciejem Lorencem, promocja książki ‘Grzybobranie’

9 września 2023, Sobota

KontenerART

Ewangelicka, Poznań

Start: godz. 18:00

Podziel się:

Maciej Lorenc to członek zarządu Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego. Ukończył socjologię na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego, autor książki „Czy psychodeliki uratują świat?” (Krytyka Polityczna, 2019), współpracownik Narkopolityki, tłumacz wielu książek poświęconych psychodelikom, m.in. autorstwa Alberta Hofmanna, Jamesa Fadimana, Torstena Passie, Stanislava Grofa i Ricka Strassmana.
Kilka słów od Macieja: Po dwóch latach intensywnej pracy wreszcie mogę z ogromną radością i ekscytacją poinformować, że nakładem wydawnictwa Krytyka Polityczna ukaże się moja nowa książka, którą w całości poświęciłem grzybom wytwarzającym psylocybinę – najpowszechniej badany współcześnie psychodelik. W ostatniej dekadzie chyba żadna inna substancja nie wzbudziła równie dużego zainteresowania opinii publicznej, a eksperymenty nad jej potencjałem terapeutycznym dają nadzieję na zmianę naszego sposobu myślenia o zdrowiu psychicznym. W wielu obszarach wciąż nasza wiedza o niej pozostaje ograniczona.
Od zawsze jestem zwolennikiem konkretnego, ale jednocześnie interdyscyplinarnego podejścia, więc zależało mi na tym, aby przedstawić syntezę wiedzy z różnych dziedzin, między innymi mykologii, farmakologii, neuronauki, filozofii umysłu, psychiatrii, prawa, religioznawstwa i antropologii. Choć psychodeliki są głównym obszarem moich zainteresowań od niemal dwóch dekad, podczas pisania natrafiłem na wiele nieznanych mi wcześniej informacji, w których weryfikacji, porządkowaniu i uszczegóławianiu pomogło mi liczne grono zaprzyjaźnionych ekspertek i ekspertów.
Prawdopodobnie nie wszystkie osoby zgodzą się z moją perspektywą i moim wnioskami, ale jestem przekonany, że za sprawą tej książki każda czytelniczka i każdy czytelnik poszerzy swoją wiedzę o historii psylocybiny i jej niezwykłych właściwościach, o których z każdym miesiącem wiemy coraz więcej.
Rozmowę poprowadzi Norbert Jamróz: członek Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego, Association for Contextual Behavioral Science oraz MIND – European Foundation for Psychedelic Science. Psycholog ze specjalnością psychologii klinicznej, psychoterapeuta ACT, terapeuta neurofeedback, terapeuta VR, trener.
Na spotkaniu będzie można zakupić nową książkę Macieja Lorenca “Grzybobranie” wydaną w wydawnictwie Krytyki Politycznej.
Po spotkaniu zapraszamy na pokaz filmowy odcinka “Jak zmienić swój umysł” poświęconemu psylocybinie. Kino plenerowe jest w sobotę o 20 i w niedzielę o 20. Link do wydarzenia:
www.facebook.com/events/854189276162732/

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →