Rasm Almashan | Colors Of World Music #1

Rasm Almashan | Colors Of World Music #1

22 stycznia 2023, Niedziela

BARdzo Bardzo

Nowogrodzka 11, Warszawa

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Zapraszamy na koncert w ramach nowego cyklu: Colors Of World Music do klubu BARdzo Bardzo.
Już 22 stycznia wystąpi wyjątkowa artystka Rasm Almashan z recitalem, podczas którego zabrzmi płyta “YEMENIA” w bardziej akustycznej i kameralnej wersji. Tego wieczoru towarzyszyć jej będą wybitni muzycy:
– Adam Lemańczyk (instrumenty klawiszowe)
– Adeb Chamoun (instrumenty perkusyjne)
– Mateusz Szemraj (lutnia oud)
Rasm Almashan to unikalna wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka o oryginalnej, ciemnej i intrygującej barwie głosu, wierna muzyce, na której się wychowywała. W utworach Rasm słychać wpływy etno oraz orientalnej muzyki krajów arabskich i afrykańskich w nowoczesnych aranżacjach. Swoje kompozycje artystka tworzy w stylistyce World Music oraz otwartej improwizacji. Współtworzyła zespoły: „Kultura de Natura” oraz „Soomood”. Koniec 2019 roku przyniósł długo oczekiwaną autorską płytę. Album “YEMENIA” odnosi coraz większe sukcesy. Przez trzy miesiące płyta była w TOP20 World Charts Music Europe – na którą głosują dziennikarze muzyczni, zrzeszeni w około 50 europejskich rozgłośniach radiowych.
Artystka tak mówi o swoim albumie: „YEMENIA” to bardzo kolorowa płyta w stylu World Music. Zabrzmiały tutaj razem Arabia i Afryka ubrane w europejskie dźwięki. Jest to muzyka świata, inspirowana brzmieniami Jemenu, które zapamiętałam z dzieciństwa. Imigranci z Afryki, którzy mieszkali w Jemenie mieli duży wpływ na moją muzykę. Ucząc się w szkole w Adenie spędzałam dużo czasu z kolegami z Sudanu, Kenii i Etiopii, chłonąc ich piosenki i rytmy. Na płycie są historie z lat 80-tych i 90-tych. Słowa w piosenkach dotykają biedy, wojny i pokoju oraz tęsknoty za krajem. Przesłaniem albumu jest budowanie mostów pomiędzy Bliskim Wschodem a Światem Zachodnim, apel o pokój dla Jemenu.”

Plan wieczoru:
19:00 ▶ Otwarcie klubu
20:00 ▶ koncert : bilet 50 zł

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →