Spektakl Prometeusz | Wrocław

Prometeusz | Kielce [ODWOŁANE]

9 maja 2024, Czwartek

Kieleckie Centrum Kultury

Pl. St. Moniuszki 2b, Kielce

Start: godz. 19:00

Podziel się:

WYDARZENIE ODWOŁANE

„Prometeusz” – widowiskowy spektakl akrobatyczno-taneczny ponownie z orkiestrą i chórem w Kielcach!

Agencja artystyczna Everest Production zaprasza 9 maja 2024 roku do Kieleckiego Centrum Kultury w Kielcach na „Prometeusza” w reżyserii Kamila Przybosia. Spektakl zostanie pokazany w jubileuszowej, rozbudowanej odsłonie!

W październiku 2023 spektakl „Prometeusz” obchodził swoje 10-lecie. Z tej okazji został zaprezentowany w nowej formule, jako prawdziwa muzyczno-wizualna uczta! Na scenie mogliśmy podziwiać niemal 60 osób! Poza aktorami, tancerzami i akrobatami siłę widowiska budowała przede wszystkim muzyka na żywo w wykonaniu chóru Wroclove Musical Choir oraz orkiestry kameralnej Silesian Art Collective! 

Sukces wydarzenia i doskonałe przyjęcie przez widzów oraz krytyków skłoniły organizatorów do ponownego zaprezentowania „Prometeusza” w bogatej, rozszerzonej odsłonie!

Tak jak podczas jubileuszu, także 9 maja wszystkie utwory usłyszymy w nowych, odświeżonych aranżacjach Elżbiety Sokołowskiej, a na scenie obok tancerzy pojawi się wrocławski chór pod kierunkiem Magdaleny Zawartko oraz orkiestra kameralna pod batutą Mateusza Walacha. Zabiorą oni Państwa w magiczną i przejmującą teatralną podróż!

_____________

„Prometeusz” jest taneczno-akrobatycznym show zbudowanym na efektownych akrobacjach, elementach teatru antycznego i hipnotyzującej muzyce. Reżyser – Kamil J. Przyboś, oparł je na micie o Prometeuszu, który za pomocą wykradzionego bogom ognia budzi w ludziach rozum, myślenie, kreatywność, pasje i zainteresowanie światem.

Imponujący rozmachem spektakl opiera się na ruchu, ale nie jest spektaklem stricte tanecznym ani pantomimicznym. Jako główny środek wyrazu artyści wykorzystują szeroko rozumiany ruch sceniczny, taniec, akrobacje oraz ekwilibrystykę cyrkową. Zobaczymy zarówno zapierające dech w piersiach ewolucje, porywający taniec i grę aktorską, ale również znakomicie opowiedzianą historię będącą demonstracją możliwości ludzkiego ciała.

Formą „Prometeusz” nawiązuje do wielkiego dziedzictwa teatru antycznego, nadając mu nowoczesny wydźwięk, który zachwyca i inspiruje. 10-lecie spektaklu jest idealną okazją do zaprezentowania go w odświeżonej i rozbudowanej artystycznie formie.

_____________

„Twórcy wybornie budują napięcia serwując widzom amplitudę doznań, zestawiając ze sobą sceny zabawne z dramatycznymi, spektakularne z kameralnymi, dynamiczne z wyciszonymi.”

Dorota Olearczyk, PIK

„To już nie tylko spektakl akrobatyczno-taneczny, ale rozbudowane mega widowisko ze świetną, skomponowaną specjalnie dla niego muzyką, orkiestrą, a także śpiewającymi w starożytnej grece chórem i solistami. Może śmiało ruszać nie tylko w polskie, ale międzynarodowe trasy.”
Dagmara Chojnacka, Radio RAM

„To coś, czego powinniście doświadczyć – gęsia skórka gwarantowana!”

Natalia Jarczyńska, Broadway World

_____________

„Prometeusz”
9 maja 2024, godz. 19:00 Kieleckie Centrum Kultury przy placu Moniuszki w Kilecach

Twórcy:

Kamil J. Przyboś – scenariusz i reżyseria, scenografia, adaptacja muzyczna

Maja Lewicka – choreografia

Marta Brendel – opieka i nadzór przygotowania choreograficznego

Magdalena Zawartko – przygotowanie wokalne

Elżbieta Sokołowska – kompozycje i aranżacje muzyczne

Anna Chadaj – kostiumy

Tomasz Filipiak – reżyseria świateł

Marcin Smiatek – realizacja oświetlenia

Adam Bąkowski – realizacja dźwięku

Maria Borowska oraz Małgorzata Nacewicz – charakteryzacja

Muzyka na żywo w wykonaniu: chóru Wroclove Musical Choir pod opieką Magdaleny Zawartko oraz Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective pod batutą Mateusza Walacha

Produkcja: Everest Production

Wstęp z dziećmi od 6 roku życia.

Start 19:00

Czas trwania: 1h 30min

Więcej o spektaklu: spektaklprometeusz.com/

Prometeusz | Kielce [ODWOŁANE] | 9 maja 2024, Czwartek, Kieleckie Centrum Kultury

Biletomat.pl
110 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →