Polski Piach / Firlej / 30.09.2022

Polski Piach / Firlej / 30.09.2022

30 września 2022, Piątek

Klub Firlej

Grabiszyńska 56, Wrocław

Start: godz. 20:00

Podziel się:

30 września o 20:00 Firlej zaprasza na koncert zespołu Polski Piach, który łączy muzykę bluesową z free jazzem i zdobyczami muzyki współczesnej.
Ceny biletów: 30 / 40 PLN

O zespole
Polski Piach to zespół uruchomiony przez Patryka Zakrockiego, czerpiący z tradycji pierwszego bluesa, pustynnego transu i rozwijający własny, bliski kameralistyce język, którego temperatura wynika z rodzimego krajobrazu, natury polskich rzek, zachmurzonego nieba.
Muzycy wywodzą się z warszawskiego środowiska improwizatorów, kręgu lado abc.
Projekt Polski Piach bada pokrewieństwo i zasadność upodobnień między piachem delty Missisipi, Sahary i wiślanych łach. Obecnie przygotowywany jest drugi album zespołu dla Gusstaff records.
W sierpniu zespół znalazł się na 10 miejscu listy World Music Charts Europe.

O nowej płycie
„Nagrania ukończone.
Owadzie pancerze starych mikrofonów kryły czułe wstęgi i membrany, które drogą impulsów elektrycznych, przekazały naszą muzykę głowicom piszącym na jednocalowej taśmie magnetycznej BASF. Obecnie album Polski Piach „Północ” leży zwinięty na szpulach i delikatnie wibruje, jak zresztą wszystko w kosmosie. Udane ujęcia utworów ściśle przylegają do tych odrzucnych, bo nagrywaliśmy po trzy tejki a jednemu utworowi nawet więcej centymetrów poświęciliśmy, żeby go właściwie znaleźć. Bo w tej chwili muzyka jest liczona na metry. Potem wuj Gusstaff Records będzie rzeźbił wieczorami płyty winylowe. W przerwie posadzi pomidory, mejle sprawdzi i wyrzeźbi kolejną płytę, która, w okładce od Basia Żach, trafi do was w połowie czerwca”.

Skład zespołu:
Patryk Zakrocki (SzaZa, Spontaneus Chamber Music) – mała gitara akustyczna.
Piotr Mełech (Fanfara Awantura, Warszawska Orkiestra Improwizatorów) – klarnet basowy.
Piotr Domagalski (Lomi Lomi, Masecki trio, Levity) – basetla.

Uwaga! Bar w Firleju jest nieczynny.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →