Pogłos prezentuje: STARZY SINGERS + ANATOL // 28.01 // Klub Remont

28 stycznia 2023, Sobota

Klub Remont

Waryńskiego 12, Warszawa

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Na ostatnim zorganizowanym przez Pogłos koncercie w secie Starych Sida ku zaskoczeniu wszystkich znalazło się kilka utworów Starych Singers. W myśl tego, że każdy koniec jest nowym początkiem, być może zespół objawił się jak feniks z gruzów Burakowskiej 12. Nie mogło być zatem innej opcji na “wyjazdowy” koncert organizowany przez naszą ekipę, proszę państwa, a teraz… STAAAARZYYYY SINGEEERS!
Historia Starych Singers jest prosta jak ten, no… no no no no no no no no no no no no no no no no non non no no
Zespół powstał w Warszawie na początku lat 90tych. Wstępnie jako wynaturzenie dwóch panów: Seszela – starannie wyedukowanego basisty o aksamitnym głosie; i Bartka Magneto – wszechstronnego muzyka o ciekawym spojrzeniu na rzeczywistość. Po pewnym czasie zasilił ich Dziamdzia – bardzo szybko kostkujący gitarzysta z nienaganną techniką artykulacyjną. A po dojściu Macia – perkusisty łamiącego ograniczone ilości pałeczek, zespół ruszył pełną parą realizując hasło “Wczoraj Kotły, dzisiaj Wembley, jutro cały świat”. W roku 1996 po zagraniu wielu koncertów w kraju, a ściślej w jego stolicy, Starzy nagrali materiał na płytę “Ombreola” wydaną rok później nakładem Studio Złota Skała. Kolejna płyta nagrana w roku 1998, a wydana w 1999, o interesującym tytule “Rock-a-bubu” odbiła się szeroką czkawką tak w środowisku słuchaczy jak i mediów, medii, medyj. O zespole zrobiło się głośniej.
W międzyczasie zespół zasiliła wokalistko-tancerka Mania. Starzy rozpoczęli intensywniejsze koncertowanie, co zaowocowało występem na kilku ciekawych festiwalach oraz trasą po Niemczech i Amsterdamie. W roku 2000 wraz z Patyczakiem (Brudne Dzieci Sida) powołali do życia hybrydę o pięknie brzmiącej nazwie Starzy Sida, czego efektem była pewna ilość koncertów oraz wydana w 2001 roku płyta tegoż potwora. Latem 2003 Starzy ponownie weszli do studia, tym razem sopockiego schronu im. Adama Mickiewicza by zarejestrować swój trzeci album. Po nagraniu go jednakowoż zdecydowali, że nie będą już dalej grać (z różnych powodów, których wymienić tu nie sposób). Płyta w tzw. relaksacyjnym tempie została poddana obróbce dźwięku i w kwietniu 2005 ukazała się nakładem wytwórni Lado ABC, a na imię jej “Takie jest c’est la vie”. Natomiast sami Starzy odpocząwszy nieco, poczuli że brak hałasu nie koi ich nerwów i zdecydowali się, że będą dalej grać (z różnych powodów, których wymienić tu nie sposób) w swym pierwotnym kwartetowym wcieleniu.

Przed Starymi zagra ANATOL – noise-rock / shoegaze z Warszawy.
Piosenki Anatola powstawały tak wcześnie jak w 2011 roku, potrafią jednak wiele lat czekać na wydarzenia warte napisania do nich tekstu. Wszystkie utwory projektu Anatol są o miłości. W międzyczasie wydarzyły się: Złota Jesień, Sierść, Lounge Ryszards i otworzenie labelu enjoy life. Pierwsze piosenkowe EP ‘Fantasy Violence’ 2018, w międzyczasie mniejsze eksperymentalne lo-fi wydawnictwa: solo gitarowe ‘in spring’ i mix ‘richterskala’. Pierwszy album piosenkowy ‘Ana’ w 2021. Następnie nowa piosenka ‘Powietrze vs Podejście’ i dwa single zrobione na komputerze podchodzące do tematyki muzyki klubowej/elektronicznej ‘My Boo’ i ‘Patient/Patient instrumental clean’
Obecnie zespół praktycznie zakończył pisanie materiału, jak i część nagrań do drugiej gitarowej płyty piosenkowej ‘Co →z →Tego’ i ten materiał będzie prezentowany na scenie w trio – Anatol (vox/git), Mikołaj Kołaczek (dr), i Paweł g (bass).
https://enjoylife.bandcamp.com/album/ana-2
//
28.01.2023
Klub Remont
bilety:
I pula – 50 zł (wyprzedana)
II pula i na drzwiach – 60 zł

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →