Plattenbau (Berlin), Snakes Snakes Snakes (Łdz), Allarme - post punk, noise OLD SKULL

Plattenbau (Berlin), Snakes Snakes Snakes (Łdz), Allarme – post punk, noise OLD SKULL

1 kwietnia 2024, Poniedziałek

Chmury

11 listopada 22, Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

www.youtube.com/watch?v=JrMHeeWUu5Q
www.youtube.com/watch?v=HOkMT4wivT8
www.youtube.com/watch?v=Pq19Xf0jz04
www.youtube.com/watch?v=sineudUKjr0
Tuż przed naszym koncertem na 20-lecie przez Warszawę przejeżdżać będzie stacjonująca w Berlinie międzynarodowa ekipa Plattenbau, którą mamy na oku od pewnego czasu, więc mimo że święta, mimo że tuż przed dużym koncertem, nie chcieliśmy jej przepuścić.
Kwartet za motto obrał sobie hasło “tight, loose and evil”, a jego członków połączyło zainteresowanie punkrockiem, kinem artystycznym oraz okultyzmem. No i pięknie! Dotąd wyszły ich trzy albumy, zespół działa obecnie pod skrzydłami Dedstrange, labela Olivera Ackermanna z A Place to Bury Strangers. Gra konkretnego, mocno zbasowanego post punka, w którym dużo jest noise’u i krautockowej rytmiki i tak jakoś ogólnie, i z image’u, i z muzyki przypomina kapele zaliczane do neue deutsche welle.
www.facebook.com/plattenbauband
plattenbau.bandcamp.com/album/net-prophet
Przed Plattenbau wystąpią fani berlińczyków z miasta Łódź Snakes Snakes Snakes, którzy reklamują się z kolei hasłem “fuzz, echo i syk”, a którym nie są obce ani brzmienia postpunkowe, ani gitarowo-noise’owe, ani psychodeliczne. Z ich pierwszego singla ciągnie trochę Pixisem i super…
www.facebook.com/SSS.LODZ
Wieczór dopełni nasz Allarme, czyli miks zimnej fali, no wave i noise’u. Drugi występ na Oldskullu młodej brygady eksploatującej zimne klimaty.
www.facebook.com/allarmenoise

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →