Piotr Damasiewicz | Szczecin

4 czerwca 2024, Wtorek

winyle.fm

Jagiellońska 86, Szczecin

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Śledź Młody Jazz to cykl koncertów (minifestiwal) który realizujemy w Szczecinie od 2022 roku.

W tym roku odbywa się trzecia edycja Śledzia.

Śledź Młody Jazz 2024 – koncert dodatkowy

Jest nam niezmiernie miło powiadomić, że koncert Tropical Soldiers of Paradise nie był końcem śledziowych harców! Mamy dla Was jeszcze jeden koncert! Śledziowe święto zakończy Piotr Damasiewicz – znakomity trębacz który bardzo rzadko gości w naszym mieście. Artysta zaprezentuje projekt „Into The Roots” – jedną ze swoich kluczowych formacji.

PIOTR DAMASIEWICZ

Trębacz i multiinstrumentalista, kompozytor, edukator, podróżnik oraz kurator międzynarodowych platform muzycznych. Oprócz studiów gry na trąbce kształcił się w zakresie kontrabasu, fortepianu, klasycznego śpiewu – w tym chorału gregoriańskiego. Studiował także dyrygenturę chóralną i kameralną, aranżację i kompozycję. W swojej twórczości sięga do języka jazzu, XX-wiecznej muzyki klasycznej, muzyki etnicznej, muzyki najnowszej, w tym europejskiej muzyki improwizowanej i eksperymentu. Projekt Into The Roots, jak już sama nazwa przedsięwzięcia wskazuje, to muzyka sięgająca korzeni, korzeni pojętych zarówno jako sięganie do najgłębszych tradycji jak również do miejsc, które artysta odwiedził.

U podstaw tego pomysłu leży muzyka mocno improwizowana, ale tym razem wypływa ona z wielu fascynacji, które mają najczęściej związek z odwiedzonymi miejscami i tradycjami z różnych stron świata. Energia muzyków wyzwala się przede wszystkim z groove’u, dla którego oparciem są mocne riffy basu i żywa, kreatywna perkusja. Z czasem można nabrać wrażenia, że ta muzyka się unosi, wzlatuje napędzana przez pulsujące dźwięki. Obwieszony grzechotkami trębacz funkcjonuje tu jak szaman, medium dla jakiejś pierwotnej energii, która eksploduje w przeszywających solach i okrzykach.

PIOTR DAMASIEWICZ

Jeden z najbardziej oryginalnych trębaczy polskiej sceny jazzowej. Jego albumy „Alaman”, „Imprographic” czy „Mnemotaksja” były wymieniane w czołówce najważniejszych płyt na polskiej scenie muzyki jazzowej ostatnich lat. Damasiewicz już na początku profesjonalnej kariery zdobył nagrodę Fryderyka w kategorii Jazzowy Debiut roku 2012 za album Hadrony, nagrany z orkiestrą kameralną Aukso. Damasiewicz jest twórcą orkiestry Power of the Horns, gdzie przed podwojoną sekcją rytmiczną występuje co najmniej 5 instrumentów dętych. Nakładem oficyny For Tune w roku 2013 ukazała się pierwsza płyta zespołu – „Alaman” – doskonale przyjęta przez jazzową krytykę. W tym samym roku do sklepów trafiły także nagrania „Imprographic” kwartetu Damasiewicza, w którym improwizacja oparta jest na notacji graficznej. W roku 2014 premierę miał album „Mnemotaksja” – pierwszego dojrzałego kwartetu trębacza – z Gerardem Lebikiem na saksofonie tenorowym, Maciejem Garbowskim na kontrabasie i Wojciechem Romanowskim na perkusji. Od tamtego czasu artysta zagrał niezliczoną ilość koncertów, nagrał kilkanaście płyt i rozwijał swoje autorskie projekty. Piotr Damasiewicz „Into The Roots” to projekt z udziałem trzech wykonawców: Piotra Damasiewicza w roli trębacza, Wojciecha Traczyka – kontrabasisty oraz perkusisty Pawła Szpurę. Każdy z artystów to gwarancja muzyki najwyższej próby, a razem tworzą niepowtarzalny zespół.

piotrdamasiewicz.com/

Piotr Damasiewicz | Szczecin | 4 czerwca 2024, Wtorek, winyle.fm

Biletomat.pl
39 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →