Pierwsze urodziny Babylon Breslau w Schodach Donikąd - VELVET ROSE || PRINCESS BEATRYCZE

Pierwsze urodziny Babylon Breslau w Schodach Donikąd – VELVET ROSE || PRINCESS BEATRYCZE

9 października 2022, Niedziela

PUB Schody Donikąd

Plac Solny 13, Wrocław

Start: godz. 19:00

Podziel się:

O fabule:
Lata trzydzieste, Breslau, początek jesieni.
Targany kryzysem ekonomicznym właściciel baru na Salzringu zmuszony został do zmiany swojej dotychczasowej działalności. Ze względu na jego decyzję, za dnia spokojna, cicha jadłodajnia wieczorami otwiera swoje drzwi tylko przed tymi, którzy wiedzą, jak do niej wejść. Trzy razy w lewo, trzy razy w prawo, kilka kroków w górę, za schodami donikąd – to tam, w oparach papierosowego dymu, trzymając w dłoni kieliszek z zakazanym alkoholem spod lady, za drobną opłatą można zamówić nową tożsamość, zdobyć niedostępne dobra lub pozbyć się czegoś (lub kogoś) kto stoi na drodze do szczęścia. Jaka makabryczna zbrodnia sprawi, że Lotta, stenotypistka z Kriminalpolizei i domorosła pani detektyw, będzie zmuszona odwiedzić progi tego przybytku zbrodni? Co łączy ją z trzema pięknymi, niebezpiecznymi kobietami? I co mają z tym wszystkim wspólnego tajemnicze, wrocławskie kanały?
Dowiesz się już 9. października o 19:00 w Schodach Donikąd!
By lepiej poczuć klimat całego wydarzenia dotychczas zamknięte w niedzielę drzwi kultowych “Schodów” zostaną dla Was otwarte, oczywiście tylko wtedy, jeśli będziecie znali odpowiednie hasło. Wystrój sali nawiązujący do czasów przedwojennego Breslau oraz specjalna karta drinków, inspirowana performerkami, zdecydowanie uświetni pierwsze urodziny wodewilowej, fabularyzowanej rewii burleskowej, którą zdążyli już pokochać Wrocławianie. Ilość biletów mocno ograniczona!
Bilety (dostępne w lokalu od wtorku 6.09 oraz pod numerem telefonu 71 341 84 55, 512 599 169 bądź mailem: biuro@schodydonikad.pl):
85 zł – normalny
105 zł – VIP (miejsca przy samej scenie + pakiet drobnych upominków)
O wydarzeniu:
Rewia „Babylon Breslau” to ponad półtorej godziny szalonej wycieczki do
przedwojennego Wrocławia, miejsca równie pociągającego, co niebezpiecznego; nasze
performerki, dzięki swoim wspaniałym występom, z pewnością ożywią krajobraz Breslau z przełomu lat dwudziestych i trzydziestych, a wodewilowy klimat spodoba się nawet osobom, którym świat burleski jest jeszcze obcy. W programie (za każdym razem innym) akty burleskowe oraz piosenki wykonywane na żywo, historie z dreszczykiem i dużo interakcji konferansjerki z publicznością.Cała rewia opiera się na popularnym na świecie, choć wciąż nieznanym w Polsce formacie murder mystery – za rozwikłanie zagadki kryminalnej na uczestników czekać będzie specjalnie przygotowana przez nas nagroda.
O artystkach:
Malice Kae: aktorka i wokalistka. W szerokim wachlarzu burleskowych doznań jeszcze szuka swojego miejsca, ponieważ debiutowała całkiem niedawno. Śpiew sprawia jej największą radość na równi z podstępnym uwodzeniem na scenie. Jest przebiegle zmysłowa, zupełnie jak Gilda – jej ulubiona filmowa femme fatale.
Jako aktorka spełnia swoje pasje na deskach Teatru Muzycznego Capitol oraz Sceny Kamienica. Choć wykształciła się w kierunku musicalowym, ma ogromną słabość do dramatów klasycznych.
Prywatnie Malice jest fanką, Marvina Gaye’a, The Doors i psychodelicznego rocka.
Princess Beatrycze: Zjawiskowa Księżniczka Beatrycze na burleskową scenę trafiła nie przez przypadek. Występuje już od wielu lat, tancerka wielu stylów – od jazzu po sambę. Fuzja rock’n’rolla i sexapilu, świeżości i doświadczenia. Jedno jest pewne – na scenie będzie ogień!
Velvet Rose: najdłuższe nogi polskiej burleski!
Artystka Burleski z Wrocławia. Tancerka, choreografka, nauczycielka.
Ukończyła Berlińską Akademię Burleski prowadzoną przez Marlene von Steenvag i uzyskała tytuł „Bachelorette of Burlesque”. Współorganizatorka show „Babylon Breslau”
Uczyła się od gwiazd burleski z Niemiec, Czech oraz USA. Występuje w kraju i za granicą, a także miała okazję zaprezentować się za wielką wodą.
Niejednokrotnie brała udział w zagranicznych festiwalach, jak np. Bohemian Burlesque Festival, Berlin Burlesque Festival, czy Ibiza Burlesque Festival.
Podczas swoich show uwielbia obdarowywać widzów niezapomnianymi wrażeniami oraz zostawiać blask w ich sercach i brokat na ich ubraniach.
Niech Was nie zwiedzie pierwsze wrażenie! – pod delikatną, kobiecą skórą kryje się płomienny temperament.
Helen De Moon: scenarzystka, konferansjerka, serce projektu Babylon Breslau. Znawczyni przedwojennego Wrocławia, specjalistka od dziwnych ciekawostek z pogranicza retro i popkultury. Za dnia rozwiązuje sprawy niemożliwe w jednym z najlepszych teatrów w Europie, nocą – śpiewa jazzowe standardy oraz współtworzy burleskowe rewie. Zafascynowana ideami slow fashion i minimalizmu, a także modą vintage.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →