OPPENHEIMER | SZCZECIN

OPPENHEIMER | SZCZECIN

9 marca 2024, Sobota

Dom Kultury

Ul. Krzemienna 10, Szczecin

Start: godz. 17:30

Podziel się:

OPPENHEIMER (USA/Wielka Brytania 2023, 180’)

REŻYSERIA: Christopher Nolan. OBSADA: Cillian Murphy, Robert Downey Jr., Emily Blunt

Wybitny reżyser filmowy Christopher Nolan zrealizował nowy film w oparciu o nagrodzoną Pulitzerem biografię Roberta Oppenheimera, autorstwa Kai Birda iMartina J.Sherwina pt.: „Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej”. Oppenheimer w czasie II Wojny Światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej Manhattan. Poza działalnością związaną z bronią atomową Oppenheimer miał ogromne osiągnięcia w innych dziedzinach fizyki między innymi w badaniach czarnych dziur oraz promieniowania kosmicznego. Resztę życia po opracowaniu bomby atomowej poświęcił na działalność na rzecz ograniczania rozprzestrzeniania się broni jądrowej. Był oskarżany przez amerykański rząd i służby o powiązania z ruchem komunistycznym oraz działalność szpiegowską. W latach 50. został pozbawiony dostępu do tajnych dokumentów. Dopiero prezydent Kennedy dokonał jego politycznej rehabilitacji. Oppenheimer jest dziś uznawany za jeden z symboli pacyfizmu i sprzeciwu wobec rozprzestrzeniania broni atomowej.

Film „Oppenheimer” jest jednym z najczęściej nagradzanych filmów 2023 roku i faworytem Oscarów 2024, walcząc aż o 13 statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej. Nagrody wręczone zostaną w nocy z 10 na 11 marca.

Przed seansem tradycyjnie znakomite wprowadzenie od Krzysztofa Spóra (@Sporwkinie).

Bilety w cenie 15 zł

OPPENHEIMER | SZCZECIN | 9 marca 2024, Sobota, Dom Kultury

Biletomat.pl
15 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →