Ola Kiełb i zespół Wyspa | Szczecińskie Wierszogranie

Ola Kiełb i zespół Wyspa | Szczecińskie Wierszogranie

24 czerwca 2024, Poniedziałek

Dom Kultury 13 Muz

plac Żołnierza Polskiego 2, Szczecin

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Ola Kiełb – Aleksandra Kiełb-Szawuła, ur. 18 kwietnia 1962 r. w Koszalinie, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, poetka i autorka piosenek i ballad, kompozytorka, wokalistka.

Artystka bardzo dobrze znana w kręgu ballady, koncertuje solo i z zespołami (w latach 1984-1989 Stare Dobre Małżeństwo, od 2004 – Do Góry Dnem, od 2011 – U Studni). Założyła w 1997 r. zespół Wyspa, do którego zaprasza muzyków, którym bliskie są akustyczne, ciepłe brzmienia oraz niebanalne teksty.

Koncertują zwykle w składzie:

Ola Kiełb – gitara, śpiew

Justyna Wojtkowiak – śpiew, flet

Marcin Wojtkowiak – gitara basowa

Hanna Wojtkowiak – skrzypce

Wykonują wspólnie autorskie utwory Oli, a każdy ich koncert to podróż w krainę poezji i melodyjnych kompozycji, przyjaznych dla ucha dzięki swej harmonii i dynamice.

Ponadczasowe teksty, bezpretensjonalne odautorskie komentarze, zapadające w pamięć refreny – koncerty Wyspy to rodzaj święta, a jednocześnie celebrowanie uroków codzienności.

Ballady Oli i Wyspy rozbrzmiewają w schroniskach górskich, na scenach poetyckich, festiwalach piosenek turystycznych i poezji śpiewanej od lat 80. ubiegłego wieku.

Ola Kiełb opublikowała: kasety z autorskimi piosenkami „Lepsze widoki” oraz „Niedojrzałe czereśnie” (także wersja CD), a także CD „Na rozstajach słów”, „ Ballady Oli Kiełb”, „W Nanibowie”, „Piosenki dla dzieci”, „Droga do Betlejem. Pastorałki Oli Kiełb”, „Motywy ulotne”.

Jej autorskie piosenki znalazły się także w repertuarze legendarnej, szczecińskiej grupy Do Góry Dnem.

Szczecińskie Wierszogranie zaprasza na niezwykłe muzyczne uczty do już od 15. lat!

Szczecińskie Wierszogranie to cykl koncertów artystów związanych z poezją śpiewaną, piosenką aktorską, autorską, a nawet morską (szanty, ballada żeglarska) czy też turystyczną. Pomysłodawcą nazwy oraz ram cyklu jest Waldemar Kulpa, treścią od wielu lat wypełnia go Marek Kuc, a o oprawę wizualną i dźwiękową dba Dimitris Dymitriadis. To właśnie oni będąc siłą napędową stowarzyszenia SZOK – Szczecińska Offensywa Kulturalna zrobili ze Szczecińskiego Wierszogrania prawdziwą markę. Pierwsze spotkanie cyklu Szczecińskie Wierszogranie odbyło się 6 września 2010 roku.

Miejsce: Sala Kominkowa

Bilety: 40 zł / 50 zł (w dniu koncertu)

Nie ma możliwości zakupu biletu na miejscu przed wydarzeniem.

Ola Kiełb i zespół Wyspa | Szczecińskie Wierszogranie | 24 czerwca 2024, Poniedziałek, Dom Kultury 13 Muz

Biletomat.pl
40 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →