Oficjalne otwarcie klubu UV / 15.06

Oficjalne otwarcie klubu UV / 15.06

15 czerwca 2024, Sobota

UV KLUB

ul. Piotrkowska 217, Łódź

Start: godz. 18:00

Podziel się:

Oficjalne otwarcie klubu UV / 15.06

KONCERTY:

EWA SAD

GERDA (WOJCIECH BĄKOWSKI, JAN PIASECKI)

COOL KIDS OD DEATH + WALUŚ KRAKSA KRYZYS

AFTERPARTY:

LAVEN

WRK

WITOR SKOK

PYOTREK HARD BEING HOT FREYWEST ————————————

Klub „UV” to dawna „Przestrzeń”, tyle że w rękach nowych właścicieli: Marcina „Cinassa” Kowalskiego i Kuby Wandachowicza, którzy tak opisują swoją misję: Przejmując klub od Ojców Założycieli, dostaliśmy w spadku piękne miejsce o mocno określonym profilu i wiernej publice. Obiecujemy trzymać kurs wyznaczony przez poprzedników, bo bardzo nam się ta droga podoba. Mimo to spróbujemy odświeżyć i wzbogacić formułę klubu tak, aby uczynić go jeszcze ciekawszym miejscem. Z Łodzią klubową jesteśmy związani od ponad 30 lat, przez cały ten czas aktywnie uczestnicząc w jej tworzeniu, zarówno jako artyści, promotorzy, jak i uczestnicy niezliczonej ilości koncertów i imprez. Przez 9 lat Kuba współtworzył klub Dom na Offie, był inicjatorem i głównym organizatorem festiwalu „Domoffon”’, stworzył klub Konkret w Muzeum Sztuki w Łodzi. Od 23 lat razem z Marcinem gra w Cool Kids of Death. Dlaczego UV? Zaprosiliśmy do współpracy znajomych artystów, proponując im stworzenie kolekcji grafik do nowego miejsca. Poprosiliśmy wszystkich o wykorzystanie w pracach farb fluorescencyjnych, bo te od zawsze kojarzyły nam się z klubowym anturażem. Parliśmy w tę stronę coraz mocniej, intensywnie zgłębiając wiedzę na temat fal UV, jednocześnie coraz nachalniej sugerując artystom luminescencyjną zabawę kolorami. Część grafików zaangażowanych w nasz projekt to mistrzowie i legendy street artu: Egon Fietke, Gutang Clan, SC Szyman. Specjalnie dla nas projekty przygotowali również wspaniali zaprzyjaźnieni artyści: Ola Hoffer z audiowizualnego kolektywu Distort Visual, nasz przyjaciel z zespołu a zarazem zapalony komiksiarz Krzysiek Ostrowski, bardzo zdolny absolwent łódzkiej ASP Szymon Perzanowski (to on zaprojektował nasze logo) oraz (w niedalekiej przyszłości) Łukasz Małecki (Zadek). Zapraszamy na Oficjalne Otwarcie Naszego Klubu, które odbędzie się 15 czerwca na Piotrkowskiej 217. Start już o godzinie 18:00 Przejmujemy na tę noc całe podwórko a wewnątrz klubu instalujemy dwie sceny: koncertową oraz techno. Zaprosiliśmy artystów, których twórczość olśniewa nas i inspiruje:

◼️ Ewa Sad, która jest w przededniu wydania nowej płyty i przedpremierowo zaprezentuje dużo nowego materiału.

◼️Gerda, czyli Wojciech Bąkowski i Jan Piasecki, którzy właśnie wydali piękną płytę „Diabeł”. Wojciech Bąkowski towarzyszy nam od lat. Każde spotkanie z nim jest intensywnym i emocjonującym przeżyciem.

◼️ Zagramy również my, Cool Kids of Death. Będzie to nasz pierwszy klubowy występ w Łodzi od kilkunastu lat. Dodatkową atrakcją będzie udział w koncercie Walusia Kraksy, który wykona z nami – przynajmniej! – dwie piosenki. Po koncertach zapraszamy na techno afterparty, gdzie śmietanka łódzkich didżejek i didżejów skonfrontuje się z L A V E N.

◼️ LAVEN swoje początki z muzyką elektroniczną zawdzięcza graniu na perkusji i gitarze w czasach młodzieńczych. Dopiero z czasem, za sprawą przyjaciela, weszła w świat elektroniki, który – z upływem czasu – pochłonął ją na dobre. Trzyletnie studia muzyczne w Londynie pozwoliły jej w znacznym stopniu poszerzyć warsztat z zakresu nauki produkcji i komponowania samej muzyki. Była przekonana, że projekt, który wówczas dopiero raczkował, będzie w przyszłości najbliższy jej sercu. Tym oto sposobem, poza prowadzeniem z przyjaciółką vintage butik online, z uporem maniaka konsekwentnie realizowała wyznaczane przez siebie cele. Mimo, iż epizod na Wyspach traktowała jako „etap przejściowy”, nie ukrywa, że pobyt tam dał jej bardzo dużo – zarówno muzycznie, jak i życiowo. Obecnie mieszka i tworzy w Berlinie, a jej utwory są doceniane i grane przez takie sławy jak Paula Temple.

◼️ Imprezę otworzy połączony z performensem wernisaż prac artystki wizualnej Darii Ireny Górniewskiej. studentki fotografii w Szkole Filmowej w Łodzi. Kobiety zafascynowanej surrealizmem i groteską. Główną inspiracją jej sztuki są sny oraz człowiek ujmowany w kategorii jednoczesnej brzydoty i piękna. Jej prace prezentowane były m.in. w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie (2023), na Polish Photo Brunch w Paryżu (2023), w Galerii Dobro w Olsztynie (2023), na Festiwalu Nowej Sztuki Labirynt we Frankfurcie (2022, 2023), w Galerii Szklarnia w Łodzi (2023), na dworcu Fabrycznym w Łodzi (2023), w Galerii ZPAF w Warszawie (2021, 2022) oraz w Centrum Sztuki Współczesnej “Znaki Czasu” w Toruniu (2021). Podejmuje współpracę z artystami z branży muzycznej, teatralnej oraz filmowej. Często też w swoich pracach sama staje się częścią tworzonego dzieła. Szczegółowy grafik ogłosiłmy wkrótce! Bilety: 1 pula – 50 zł 2 pula – 70 zł 3 pula – 90 zł ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. Po zakończeniu części koncertowej, (która najprawdopodobniej potrwa do godziny 2:00 w nocy), wejście na after będzie kosztowało tylko 30 zł. 15 czerwca 2024 roku serdecznie zapraszamy do odwiedzenia zarówno do nas, jak odbywającego tej samej nocy festiwalu Ravekjavik, któremu szczerze kibicujemy! Noc jest długa a spacery o tej porze roku to sama przyjemność. Pozdrawiamy, Marcin i Kuba

1. PULA (40 sztuk) – 49 PLN

2. PULA (35 sztuk) – 69 PLN

3. PULA – 89 PLN

Oficjalne otwarcie klubu UV / 15.06 | 15 czerwca 2024, Sobota, UV KLUB

Biletomat.pl
49 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →