NOSPR / David Fray / Bach

NOSPR / David Fray / Bach

18 grudnia 2022, Niedziela

NOSPR

Plac Wojciecha Kilara 1, Katowice

Start: godz. 12:00

Podziel się:

Skąd w Bachu taki iloraz geniuszu muzycznego? Być może to dziedziczne – wszak Johann Sebastian był członkiem rodziny, której sława narodziła się cztery pokolenia wcześniej. Być może to zasługa za młodu rozpoczętych ścieżek edukacji oraz zawodów chórzysty i muzyka orkiestrowego. Być może, w końcu, to efekt podglądania wirtuozów oraz chęci poznania różnych stylów. Jego koncerty czerpią z tradycji włoskiego concerto grosso, choć źródeł ich wirtuozerii można szukać w muzyce francuskiej. Bach zdaje się łączyć wszystkie elementy, na ich fundamentach rosnąć i przerastać mistrzów swej epoki. Jak wykonać go najprawdziwiej? Poszukiwania ideału brzmieniowego indywidualisty stanowią niełatwe zadanie. Dzisiejsza obecność znakomitych interpretatorów, a także ulokowanie fortepianu w miejsce klawesynu, będą ich kolejną próbą. Może dlatego muzyka Bacha starzeje się inaczej, w tylko sobie znanym tempie.
[Piotr Mika]
Program
Johann Sebastian Bach:
Koncert f-moll BWV 1056
V Koncert brandenburski D-dur BWV 1050
Koncert d-moll BWV 1052
Wykonawcy
NOSPR
David Fray – fortepian, prowadzenie
Piotr Tarcholik – skrzypce
Łukasz Zimnik – flet
Marcin Majchrowski – prowadzenie
Czas trwania koncertu: ok. 60 min
Przystanek Poranek
Propozycja dla dzieci między 4. a 9. rokiem życia, których rodzice lub inni opiekunowie przebywają na poranku symfonicznym. Podczas gdy dorośli będą wsłuchiwać się w dźwięki naszej orkiestry w sali koncertowej, sala kameralna będzie należała do małych melomanów! Pod opieką naszych animatorów dzieci wezmą udział w wydarzeniu koncertowo-warsztatowym, tematycznie powiązanym z koncertem porankowym. Muzyczne aktywności, słowo i różnego rodzaju interakcje będą przeplatane muzyką na żywo, wykonywaną przez zaproszonych muzyków.
Udział dzieci w Przystanku Poranku jest bezpłatny.
ZAPISY na dwa tygodnie przed wydarzeniem. Chętnych rodziców/opiekunów posiadających bilet na poranek, prosimy o wysłanie zgłoszenia uczestnictwa dziecka na adres: warsztaty@nospr.org.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do piątku poprzedzającego poranek.
W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska opiekuna, numeru telefonu, imienia i nazwiska oraz wieku dziecka.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →