Noc FADO | 13.11.2023 | Gdańsk, Stary Maneż

Noc FADO | 13.11.2023 | Gdańsk, Stary Maneż

13 listopada 2023, Poniedziałek

Stary Maneż

Słowackiego 23, Gdańsk

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Noc Fado – portugalski fenomen na scenie Starego Maneżu
13 listopada 2023 roku o godzinie 20:00 Stary Maneż stanie się areną niezwykłego wydarzenia, które przeniesie nas do serca Portugalii i przyniesie nam zmysłową tęsknotę i pasję. Bo fado to nie tylko koncert, to prawdziwe przeżycie, które zainspiruje do refleksji i wsłuchania się w piękno portugalskiej tradycji muzycznej. Ana Rita Prada i Francisco Moreira, dwoje utalentowanych muzyków, zapewnią nam niezapomniany wieczór, podczas którego pieśni staną się mostem pomiędzy sercami artystów a publicznością.
Z pewnością będzie to wieczór pełen emocji i nostalgii, podczas którego muzyka zabrzmi w niecodziennej oprawie. Niepodrabialnego „portugalskiego bluesa” zaprezentuje nam dwoje wybitnych artystów
Francisco Moreira to niezwykle charyzmatyczny wokalista, który potrafi wciągnąć słuchacza w swój świat już od pierwszych dźwięków. Jego śpiew jest nie tylko melodyjny i wytworny, ale także przesiąknięty duchem tradycji, zaskakująco ożywczym i poruszającym. Jego wszechstronność nie odbiera autentyczności słów, które śpiewa, pozostając zawsze wiernym prawdzie wyrażanych emocji.
Wyjątkowy wieczór tworzyć będzie również Ana Rita Prada, artystka, której przygoda z muzyką fado rozpoczęła się od najmłodszych lat. Jej talent i pasja do muzyki przeniosły ją do tradycyjnych domów Fado, gdzie współpracowała z najbardziej renomowanymi artystami portugalskiej sceny muzycznej. Jej głos emanuje szczerym uczuciem i siłą interpretacji, przenosząc słuchaczy w wielobarwny świat emocji.
Atmosfera wieczoru fado jest absolutnie niepowtarzalna i nieporównywalna z żadnym innym muzycznym nurtem. To pieśni, które opowiadają historie o miłości, tęsknocie i ludzkich przeżyciach. To moment, w którym każdy dźwięk wydobywa się prosto z serca, poruszając dusze słuchaczy w hipnotyzujący sposób, nawet mimo bariery językowej. Kto choć raz słyszał na własne uszy występ artysty fado, ten długo wraca pamięcią do tych magicznych chwil. Kto jeszcze nie miał okazji – koniecznie musi poznać osobiście ten rdzennie portugalski fenomen.
Skład zespołu:
Francisco Moreira, Ana Rita Prada, Carlos Vicoso, Vasco Sousa, Francisco Pereira,
Kwartet Virtuoso

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →