NIC CIEKAWEGO! filmowe czwartki | Nikodem Chabior

NIC CIEKAWEGO! filmowe czwartki | Nikodem Chabior

26 stycznia 2023, Czwartek

Klub SPATiF

Aleje Ujazdowskie 45, Warszawa

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Kolejne spotkanie spędzamy w towarzystwie Nikodema Chabiora – montażysty filmów fabularnych, dokumentalnych, teledysków i reklam. Będzie o początkach, o przyjaźni, o filmie z perspektywy montażu i nie tylko. Jak zwykle będzie ciekawie!
Nikodem Chabior, urodzony w 1988 roku we Wrocławiu, ukończył Szkołę Filmową w Łodzi, gdzie jest teraz wykładowcą na kierunku reżyserii.
Autor montażu wielu filmów pełnometrażowych, takich jak „Pamfir” Dmytro Sukholytkyy-Sobchuka [MFF Cannes 2022], „Filip” Michała Kwiecińskiego [Gdynia 2022], „Lot” Łukasza Rondudy i Anny Zakrzewskiej [Millenium Docs Against Gravity 2022] oraz „Serce Miłości” [Berlinale 2017].
W kategorii teledyskowej nie jest gorzej – ma na koncie montaże dla takich artystów jak Radiohead, Brodka, Dorota Masłowska, Natalia Nykiel, Tymek oraz Pezet.
Przykłada dużą wagę do umiejętnego prowadzenia historii i emocji bohaterów, starając się, przewidywać za czym w danej chwili będzie podążała percepcja widza. W wolnych chwilach fotografuje, hoduje rośliny lub parzy kawę.
______________________________
Start 20:00
Wstęp wolny
host: Marianna Zydek
współpraca: Szkoła Filmowa w Łodzi

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →