Nessi Gomes,19.03.2023, Klub Stodoła

Nessi Gomes,19.03.2023, Klub Stodoła

19 marca 2023, Niedziela

Klub Stodoła

Stefana Batorego 10, Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Organizator: Atman Agency
Zniewalająco klimatyczna, bogato tkana muzyka przywołująca Bjork i Kate Bush” /Paul Lester – The Guardian/.
Nessi Gomes urodzona na małej portugalskiej wyspie Guernsey, garściami czerpie z tradycyjnego i emocjonalnego Fado, misternie łączac je ze współczesną, brytyjską muzyką.
Jak sama mówi: “Największy wpływ na moją twórczość miała podróż do Ameryki Południowej. Dopiero pobyt w medytacyjnym ośrodku Pachamama sprawił, że moja muzyka i teksty zyskały nową jakość. Joga i medytacja pozwoliły mi otworzyć drzwi do mojego wewnętrznego świata. I wtedy odważyłam się śpiewać szczerze o sobie”
Po trzech latach Nessi wraca prosto do Londynu i tam w październiku 2013 roku rozpoczyna nagrywanie swojej debiutanckiej płyty.
Jej producentem zostaje nominowany do nagrody Grammy, Duncan Bridgeman (1 Giant Leap, Hecho En Mexico). Wkrótce dołączają do nich: wiolonczelistka Viktoria Mullova, skrzypek Matthew Barley, multiinstrumentalista Cosmo Sheldrake, Sam Lee, wschodząca gwiazda muzyki jazzowej Misha Mullov-Abbado, niemiecki maestro gitary Rainer Scheurenbrand i Dave Randall (Faithless).
Powstaje fascynujący, niewiarygodnie dobry materiał.
„Diamonds and Demons”, debiutancki album Nessi Gomes jest autentycznym poszukiwaniem światła, głębi, nadziei i prawdy. To manifest sztuki, miłości i zaufania.
Seria misternie utkanych, zniewalająco klimatycznych avant-ballad spełnia pragnienie Nessi, aby głęboko dotknąć i wstrząsnąć publicznością, eksplorować i mówić o tym, co niewygodne, nakreślać pełnię ludzkiego doświadczenia z jego wzlotami i upadkami.
„Diamonds and Demons” nie jest albumem z jednym ulubionym utworem. Tu każda ballada opowiada piękną, absolutnie hipnotyzującą historię o naszym bezustannym tańcu pomiędzy cieniem i światłem, pomiędzy demonami i diamentami w nas.
Nessi Gomes wciąż pozostaje wolna i niezależna i jednocześnie gra na największych festiwalach jak: Glastonbury i Shambala Festival, Cambridge Folk Fest oraz najbardziej prestiżowych salach koncertowych w Europie: The Roundhouse czy Union Chapel w Londynie.
Zagra również u nas. Jedyny koncert atystki w Polsce odbędzie się 19 marca w Klubie Stodoła.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →