Moonage Daydream - pokazy specjalne w Pałacowym

Moonage Daydream – pokazy specjalne w Pałacowym

29 listopada 2022, Wtorek

Nowe Kino Pałacowe

Centrum Kultury ZAMEK ul. Św. Marcin 80/82, Poznań

Start: godz. 18:00

Podziel się:

Geniusz Davida Bowiego, jednego z najbardziej wpływowych artystów naszych czasów. Zapraszamy na pokazy specjalne wyjątkowego dokumentu biograficzno-muzycznego. Seanse:
26.11 | g. 18
28.11 | g. 20.45
29.11 | g. 18
02.12 | g. 17.45
03.12 | g. 14.45
04.12 | g. 15
MOONAGE DAYDREAM przybliży nam geniusz Davida Bowiego, jednego z najbardziej wpływowych artystów naszych czasów. Film jest prowadzony przez narrację samego artysty i jest pierwszym oficjalnie usankcjonowanym o nim filmem.
Opowiedziana za pomocą wysublimowanych, kalejdoskopowych, nigdy wcześniej niewidzianych materiałów filmowych, pełnometrażowa, doświadczalna odyseja filmowa Bretta Morgena („Kurt Cobain: Życie bez cenzury”); ”Jane”) zgłębia twórczą, muzyczną i duchową podróż Davida Bowiego. Film jest prowadzony przez narrację samego Davida Bowiego. W filmie MOONAGE DAYDREAM Brett Morgen przedstawia sztukę Davida Bowiego. Uważany za jednego z największych artystów naszych czasów, David Bowie porusza kulturę od ponad 50 lat. MOONAGE DAYDREAM jest pierwszym filmem wspieranym przez David Bowie Estate, które udzieliło Morgenowi bezprecedensowego dostępu do kolekcji.
W 2018 roku Morgen uzyskał dostęp do archiwum Bowiego, które obejmuje materiały z całego życia, w tym obszerny katalog niewidzianych wcześniej materiałów filmowych i osobistą kolekcję jego sztuki i poezji. Morgen spędził cztery lata na montażu filmu, a kolejne 18 miesięcy na projektowaniu pejzażu dźwiękowego, animacji i palety kolorów. Film współtworzył wieloletni współpracownik, przyjaciel i producent muzyczny Bowiego, Tony Visconti oraz nagrodzony Oscarem® odpowiedzialny za dźwięk, Paul Massey (Bohemian Rhapsody).
MOONAGE DAYDREAM, reż. Brett Morgen, USA 2022, 135′
__
Miejsce: Sala 1 – Kinowa
Język: angielski z polskimi napisami
Dla kogo: młodzież, dorośli

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →