MÓJ FRIDŻEZ Piotr Dąbrowski i poznańscy Przyjaciele w Piesku

MÓJ FRIDŻEZ Piotr Dąbrowski i poznańscy Przyjaciele w Piesku

1 października 2022, Sobota

PIES andaluzyjski

Nowowiejskiego 17, Poznań

Start: godz. 17:00

Podziel się:

Akceptujący, (z niczym walczy, przed niczym się broni)swobodny przepływ energii, jak koltrejnowskie „a laf saprim”.
Sam i nie sam, niezależny i współzależny muzyk, perkusjonista, bębniarz, kreskoplamo działacz, słowotwórca i słowoskletacz, niewierny kochanek mądrości, miłośnik piękna, pedagog.
„Mój fridżez” – dwa dni w przyjaznym Psie, wśród karteczek plamo kreskowych z Dźwiękiem i Słowem, oraz spotkaniem z Dziećmi – we współpracy z Kołorkingiem Muzycznym.
Dzień pierwszy, 1 X 2022, sobota:
„Jestem”

17:00 – mikroStendapEksperyMentalny
„LekiNaLęki”,
pierwszy tego rodzaju występ Piotra, od dłuższego czasu przygotowywany, przede wszystkim mentalnie , gdyż ma być „frisatjlowy” w swobobodnym przepływie;
20:30 – „Pyłkiem jestem” – Koncert Piotra solo na perkusję – pierwszy set, oraz dziurawe kije i prymitywną lirę z tajemnym burdonem fieldrekordingowym – drugi set (około 21:00);
Dzień drugi, 2 X 2022, niedziela:
„JESTEMŚ”

15:00 – Istotki dźwiękowe – spotkanie z Dziećmi małymi i dużymi. Grajmy, rozmawiajmy, bawmy się, uczymy się wzajemnie od siebie;
Miejsce spotkania: KOŁORKING MUZYCZNY, ul.Święty Marcin 75 Poznań;

20:00 – MY
set 1. – jeszcze tajemnica;
set 2. około 21:00 – trio |fontAnna|, Michał Giżycki, Piotr Dąbrowski;
a
Trio |fontAnna|, Michał Giżycki, Piotr Dąbrowski zabrzmiało po raz pierwszy fordonskiej Synagodze, gdy Piotr wtargnął na scenę w ostatnich chwilach koncertu duetu Fluctus Anny i Michała popchnięty nieodpartą potrzebą współbrzmienia z niezwykłymi muzykami i ich bezgłośną zgodą na to wtargnięcie. … razem popłynęli dźwiękiem. Było to 26 września 2020 roku. Następnie zgrali niecały rok później kolejny koncert, zaś w styczniu tego roku nagrali wspólną sesję. Owa sesja została wydana 14 lipca tego roku w internetowym wydawnictwie TORF records pt. Aumbrambama torfrecords.bandcamp.com/album/aumbrambama, która miała swa premierę we wspomnianej Synagodze 30 lipca 2022r.

|fontAnna| – wokalistka, performerka, artystka multidyscyplinarna. Inspiracją w jej działaniach dźwiękowych jest metoda pracy ciała i głosu „Voice and Body”. W ramach działalności solowej tworzy muzykę wyłącznie na głos, lub korzystając z rozmaitych instrumentów, a także przedmiotów, kreując tym samym nastroje pobudzające zmysły odbiorcy performance’u, spektaklu czy filmu.
Współtworzy zespół Salimara, Fluctus, |fontAnna|&Dąbrowski, dyryguje Bydgoską Orkiestrą Improwizowaną.
Michał Giżycki – klarnecista, saksofonista, improwizator. Posługuje się wieloma rozbudowanymi technikami gry, takimi jak oddech cyrkulacyjny czy multiphonics, dzięki którym tworzy wielowarstwowe struktury na pozornie monofonicznych instrumentach.
Współpracował z wieloma muzykami polskiej i europejskiej sceny muzyki improwizowanej, eksperymentalnej, jazzowej, rockowej i folkowej. Założyciel TORF records – wydawnictwa w zamyśle skupiającego różnorodne przejawy muzyki improwizowanej i kreatywnej oraz łączącego muzyków z różnych środowisk.

 

Piotr Dąbrowski – perkusjonista, plastyk, intuicjonista, autor tekstów poetyckich. Od dwudziestu lat związany z warszawską sceną muzyki improwizowanej. Znajduje w Muzyce, grze na perkusji, w sobie i otoczeniu coś co nazywa Strumieniem. Zachwyca się Światem, Dźwiękiem, Obrazem, Zapachem. Muzyka tworzona przez niego koresponduje ze współczesną muzyką perkusyjną, minimalną, improwizowaną, noise’ową, niemniej w warstwie duchowej najbliżej mu do spirytualnych intuicji free jazzu. Podobnie jak w swej twórczości plastycznej stawia na prostotę i surowość formy. W jego graniu instrumenty stają się narzędziami dźwiękowymi, tworzą osobliwe faktury, melodie, kolory, ujawnia się ich wewnętrzna energia. Korzysta także z przedmiotów, które rzadko kojarzą się z muzyką a którym dał drugie życie, oraz kamieni czy wody. Występuje solo i z innymi muzykami. Współpracuje muzycznie z Mamadou Ba, Andrzejem Rejmanem, Jackiem Buhlem, Radosławem Dziubkiem, Anną Niestatek, Michałem Giżyckim, Casting Lots (Gosia Zagajewska, Rayem Dickaty, Johnem Cornellem, Piotr Dąbrowski), Alexeyem Varsobą, Fantastic Swimmers, Warsaw Improvisers Orchestra. Autor muzyki do spektaklu w reż. Romana Woźniaka „Tłumaczenie z języka”, spektaklu tanecznego „Niepoważnie kobiece”, współtwórca muzyki do spektaklu „Tyki-dusze-nar-Europa” w reż. Redy Haddad, z Rayem Dickaty współtworzył muzykę do spektaklu „To jest Europa?” w reż. Alicji Borkowskiej. Tworzy na polu sztuk plastycznych, prowadzi zajęcia edukacyjne, plastyczne, dźwiękowe i filozoficzne dla dzieci małych i dużych.
www.youtube.com/channel/UC4Hf63Qvym5abyZQf2DbJVA
soundcloud.com/piotr-d-browski-2
obrazki:
www.facebook.com/partda/?ref

Niektóre wydawnictwa:
W 2016 roku wydał własnym sumptem materiał na perkusję solo pt: „Makrlofid”;
Zebry a Mit 16’25”, Lado ABC, 2015;
Warsaw Imrovisers Orchestra, WIO CSW 14_03_2015, Fundacja Słuchaj, 2016;
SpiritualAcousticNoise, Sounds Message Soul Massage, Audiomat, 2019;
Dąbrowski/Buhl/Dziubek, Spada liść, niby nic (Tribute to Toshi Tsuchitori), Muzyka z Mózgu, 2020;
„Aumbrambama” |fontAnna|, Michał Giżycki, Piotr Dąbrowski, TORF records, 2022;
Rozmowa z Piotrem w Radiu Kapitał:
radiokapital.pl/…/szepty-i-huragany-piotr…/…
mikroStendapEksperyMentalny – datek dobrowolny;
Istotki Dźwiękowe – datek dobrowolny;

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →