MIKE i LENI STERN z zespołem | Jazz w Starym Maneżu

MIKE i LENI STERN z zespołem | Jazz w Starym Maneżu

23 listopada 2023, Czwartek

Stary Maneż

Słowackiego 23, Gdańsk

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Mike Stern jest jednym z najbardziej cenionych gitarzystów w swojej generacji. W ciągu trwającej od ponad czterech dekad kariery zapisał w swoim dorobku współpracę z zespołem Blood, Sweat & Tears, Milesem Davisem, Jaco Pastoriusem, Brecker Brothers, Johnem Hendersonem. Wydał 16 autorskich płyt (spośród których 6 otrzymało nominację do nagrody Grammy). Jest elektryzującym solistą, którego oszałamiająca wirtuozeria łączy w sobie moc rocka i fusion z wyszukaną harmonią jazzową, zabarwioną nieodłącznym bluesowym rytmem.
W skład zespołu wchodzą także polscy muzycy – perkusista Adam Golicki, gitarzysta Rafał Sarnecki oraz basista Piotr Lemańczyk. Mają oni na swoim koncie wiele wydanych płyt oraz koncerty na całym świecie w różnych konfiguracjach – od Ameryki Północnej i Południowej oraz kraje europejskie, po Azję. Adam Golicki posiada w swojej dyskografii dwie autorskie płyty, które zebrały znakomite recenzje krytyków. Obecnie pracuje głównie jako muzyk sesyjny i współpracuje z zespołami o różnej stylistyce. Rafał Sarnecki to jeden z niewielu polskich muzyków, który odnalazł się w Stanach Zjednoczonych, gdzie żył i tworzył przez ponad dekadę. Nagrał pięć autorskich płyt, z których dwie były nominowane do nagrody Fryderyk. Piotr Lemańczyk jest uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Nagrał osiem autorskich płyt, które otrzymały znakomite recenzje w międzynarodowej prasie. Ponadto brał udział w nagraniu ponad sześćdziesięciu płyt z topowymi artystami polskiej sceny jazzowej.
Gościnnie wystąpi czołowy litewski saksofonista Kęstutis Vaiginis!
Skład: Mike Stern – gitara Leni Stern – gitara Kęstutis Vaiginis – saksofon tenorowy i sopranowy Rafał Sarnecki – gitara Piotr Lemańczyk – bass Adam Golicki – perkusja

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →