Marta Zalewska Orchestra "Dżamble - Wołanie o słońce nad światem 1971 - 2022"

Marta Zalewska Orchestra „Dżamble – Wołanie o słońce nad światem 1971 – 2022”

8 października 2022, Sobota

Klub Studio

Budryka 4, Kraków, Kraków

Start: godz. 19:30

Podziel się:

ZMIANA DATY – z 26.03.2022, PRZENIESIONY na 8.10.2022

Pamiętaj – na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***

18:30 Bramka
19:30 Start koncertu

Zapraszamy 26 marca do Klubu Studio na wyjątkowe wydarzenie. Legendarna grupa Dżamble (z Andrzejem Zauchą na czele), dokładnie 51 lat temu wydała fenomenalną płytę “Wołanie o słońce nad światem”. W ten niezapomniany sobotni wieczór – Marta Zalewska wraz ze swoją Orkiestrą przypomni utwory z tego albumu, jednocześnie przywołując niezwykłą atmosferę tamtego czasu. To wydarzenie, którego nie wolno przegapić.

Marta Zalewska wraz ze swoją Orkiestrą przypomina utwory z albumu „Wołanie o słońce nad światem” legendarnej grupy Dżamble! W tym roku mija 51 lat od premiery tej kultowej płyty, jedynej długogrającej w dorobku Dżambli.

„Wołanie o słońce nad światem” to zapis nagrań przeprowadzonych z dużym rozmachem – poza stałymi członkami Dżambli (z Andrzejem Zauchą na czele) w sesji brali udział m.in. legendarni polscy muzycy jazzowi: Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Janusz Muniak, czy Zbigniew Seifert. Pół wieku później repertuar z tej płyty powraca w nowej odsłonie – w nowych aranżacjach Marty Zalewskiej i w wykonaniu Marta Zalewska Orchestra, zespołu złożonego z czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej i rockowej.

Tak o swoim projekcie specjalnym mówi Marta Zalewska: Utwory z płyty „Wołanie o słońce nad światem” znam od nastoletnich lat i jako oddana fanka estetyki muzycznej lat 60. przygotowując koncert, starałam się zachować styl i klimat tamtego okresu, oddając należyty hołd fenomenalnym muzykom Dżambli i nie próbując stwarzać ich twórczości na nowo. Zaprosiłam do współpracy fantastycznych muzyków jazzowych, rockowych i bluesowych – nasza wspólna interpretacja legendarnych utworów „Masz przewrócone w głowie” czy „Wymyśliłem Ciebie” niech przywoła atmosferę znakomitego czasu dla muzyki jakim był przełom lat 60. i 70. XX wieku i podkreśli, jak ponadczasowy jest pochodzący z 1971 roku album Dżambli.

Marta Zalewska Orchestra wystąpi w składzie: Marta Zalewska – wokal, gitara basowa, kierownictwo muzyczne Jerzy Małek – trąbka Łukasz Poprawski – saksofon tenorowy Piotr Wyleżoł – fortepian, organy Krzysztof Zagajewski – gitara elektryczna Michał Piotrowski – perkusja Patrycja Betley – instrumenty perkusyjne Małgorzata Markiewicz – wokal towarzyszący Łukasz Lipski – wokal towarzyszący

Koncert będzie również transmitowany w internecie za pośrednictwem YouTube Marty Zalewskiej, Klubu Studio oraz na Facebooku. Szczegóły wkrótce.

YT: www.youtube.com/c/MartaZalewska

Kup bilet już teraz na Biletomat.pl!

Marta Zalewska Orchestra „Dżamble – Wołanie o słońce nad światem 1971 – 2022” | 8 października 2022, Sobota, Klub Studio

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →