MAREK POSPIESZALSKI | SZCZECIN

MAREK POSPIESZALSKI | SZCZECIN

1 grudnia 2023, Piątek

winyle.fm

Jagiellońska 86, Szczecin

Start: godz. 20:00

Podziel się:

MAREK POSPIESZALSKI

Niedawno grała u nas Matylda Gerber – Nowa Nadzieja polskiego jazzu wg plebiscytu Jazz Top magazynu Jazz Forum.

Teraz czas zaprezentować Muzyka Roku!

Marek Pospieszalski – jak napisał Jan Błaszczak – “saksofonista i kompozytor, który w tworzeniu muzyki najbardziej ceni niezależność, rozumianą jako wielość dróg, którymi może podążać artysta”. Po wielu latach współpracy z innymi artystami (m. in. Wojtek Mazolewski Quintet) coraz mocniej obecnie wypowiada się jako lider czy to swojego kwartetu czy oktetu, a obie te formacje zdobywają wielkie uznanie krytyków i publiczności, m.in. Warsaw Summer Jazz Days, Letnia Akademia Jazzu czy Memorial To Miles.

Artysta kładzie główny nacisk na sferę dźwięku, eksploruje nowe ścieżki, m.in. odpowiednie przygotowanie saksofonu, czy użycie wzmacniacza gitarowego, dzięki któremu saksofon zamienia się w zupełnie nowy instrument, wykorzystując technikę sprzężenia zwrotnego. Technika ta okazuje się być odrębną drogą do dalszych eksploracji. Pospieszalski czerpiąc z osiągnięć sound designu, zachowując ekspresję i muzykalność, pokazuje, że saksofon jest instrumentem, który ma jeszcze wiele do zaoferowania i nieskończoną liczbę możliwości.

Marek Pospieszalski wybrany został przez prestiżowy niemiecki magazyn JazzThing na listę 25 najbardziej obiecujących muzyków w Europie („25 unerhörte kommende Großen”). Prowadzi własny oktet i kwartet.

Ostatnie dwa lata to absolutny przełom w twórczości Pospieszalskiego. Pod skrzydłami renomowanej portugalskiej wytwórni Clean Feed artysta wydał w tym czasie już trzy albumy, które odbiły się szerokim echem na całym świecie, a on sam został uhonorowany tytułem Muzyka Roku 2022 w prestiżowym plebiscycie Jazz Forum.

MAREK POSPIESZALSKI | SZCZECIN | 1 grudnia 2023, Piątek, winyle.fm

Biletomat.pl
39 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →