MAŁANKA, czyli Wschodni Sylwester 22/23 w Starym Klasztorze!

14 stycznia 2023, Sobota

Stary Klasztor

Purkyniego 1, Wrocław

Start: godz. 19:00

Podziel się:

MAŁANKA, czyli Wschodni Sylwester 22/23 w Starym Klasztorze!
Klub Stary Klasztor zaprasza miłośników bałkańskich i ukraińskich dźwięków 14 stycznia na wyjątkowego Sylwestra MAŁANKA 22/23!
MAŁANKA to nic innego jak świętowanie Nowego Roku według kalendarza juliańskiego, którym posługują się wierni obrządku greckokatolickiego oraz prawosławnego.
Zgodnie z tym kalendarzem Boże Narodzenie, a więc i Nowy Rok, wypadają 13 dni później niż w kalendarzu gregoriańskim. Tam, gdzie mieszkają prawosławni, więc również na większej części obszaru Bałkanów, na Ukrainie (oraz we Wrocławiu), ten wieczór, to okazja do świętowania Sylwestra po raz drugi!
W sobotę 14 stycznia zapraszamy do sali restauracyjnej Starego Klasztoru na wspólną zabawę przy porywającej bałkańskiej i ukraińskiej muzyce granej na żywo przez zespoły BALKAN FOLK ACOUSTIC oraz HOVERLA
W programie sylwestrowej imprezy dużo tanecznej zabawy, nauka bałkańskich i ukraińskich tańców oraz degustacja potraw i wina z różnych regionów Półwyspu Bałkańskiego i Ukrainy.
Gospodarzem pierwszej części wieczoru będzie zespół BALKAN FOLK ACOUSTIC, tworzony przez mieszkających we Wrocławiu muzyków pochodzących z Bałkanów.
Zespół Balkan Folk Acoustic popularyzuje folklor i tradycje ludowe Bułgarii oraz muzykę i tańce krajów bałkańskich – Macedonii, Serbii, Chorwacji, Rumunii, Grecji. W zespole występowało wielu muzyków i tancerzy z Bułgarii, Grecji, Serbii, Rumunii, Macedonii, Niemiec i Ukrainy. Podczas koncertów można się nauczyć najbardziej popularnych bułgarskich tańców czy pośpiewać z zespołem przyśpiewki ludowe, a także przeboje Gorana Bregovica. Repertuar oparty jest na źródłowym folklorze bałkańskim o nieparzystych konfiguracjach rytmicznych we własnych aranżacjach, porywających do tańców korowodowych i wspólnej zabawy.
W drugiej części imprezy zaprosimy na zabawę przy folkowej muzyce z Ukrainy w wykonaniu zespołu HOVERLA. Hoverla to polsko-ukraiński zespol folk – rockowy z Wrocławia, czerpiący muzyczne inspiracje z ukraińskiej, polskiej i łemkowskiej muzyki ludowej. Na oryginalny charakter zespołu składa sie fuzja muzycznych tradycji ludowych z nowoczesnymi aranżacjami inspirowanymi rockiem, reggae, ska. Zespół śpiewa w językach: ukraińskim, łemkowskim i polskim. Połączenie mocnej rockowej sekcji z dynamicznymi, folkowymi skrzypcami, akordeonem i melodyjnymi, slowiańskimi głosami tworzy niezwykle żywiołowe i energetyczne widowisko muzyczne.

14.01.23 godz.19.00 klub muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
Małanka, czyli Wschodni Sylwester 22/23
BALKAN FOLK ACOUSTIC
HOVERLA

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →