Magiczne sztuczki w Plażówce Ursus

Magiczne sztuczki w Plażówce Ursus

24 lipca 2022, Niedziela

Plażówka

Dzieci Warszawy 24, Warszawa

Start: godz. 13:00

Podziel się:

Wszystkie dzieciaki duże i małe zapraszamy niedzielne spotkanie z Fabryką zabaw
Widzimy się o godzinie 13:00
10 lipca: Temat : MOLEKUŁY
Na tych warsztatach dzieci stworzą zjadane molekuły z których zbudujemy ciekawe przedmioty. Dzieci również stworzą własnoręcznie rakietę napędzaną siłą płuc. Urządzimy konkurs która rakieta poleci dalej, wyżej.
Zbuduje i odpalimy rakietę napędzana siłą ciepłego powietrza. Ciepłe powietrze poniesie ją do góry wysoko. Dowiemy się podstaw działania silników i początków powstania urządzeń. Dowiemy się kto wymyślił rzeczy bez których nie wyobrażamy sobie teraz życia. Oraz inne ciekawostki.

17 lipca : Temat: WODNY ŚWIAT
Dzieci poznają czym jest gęstość wody, dlaczego różne ciecze różnią się od siebie, czemu woda ma różne kolory, skąd się bierze deszcz, jak możemy filtrować wodę. Dzieci zobaczą magiczny proszek który boi się wody i zmienia jej wyporność.
Zmienimy kolory wody jeną kroplą. Oraz inne doświadczenia.

24 lipca: Temat : OPTYKA
Dzieci na tym warsztacie zobaczą miraż 3D, znikające przedmioty, załamania światła. Dowiemy się czym był system luster w starych czasach. Nauczymy się zabawnych sztuczek z kartami. Poczarujemy nimi. Zobaczymy odwracający się przedmiot zakręcony siłą mięśni. dzieci dowiedzą się czym jest kamień celtycki. Każdy będzie mógł spróbować z na jego zagadkową umiejętność. Pojawi się czapka czarodzieja w której przedmioty będą znikać, a potem znów się pojawiać.

31 lipca – temat : CZARODZIEJSCKIE MIKSTURY
Na zajęciach dzieci zobaczą mikstury chemiczne. Kolorowe, przenikające przez siebie, mikstury które będą reagować ze sobą lub też nie będą wchodzić w żadne reakcję.
Dowiemy się co to jest reakcja i brak reakcji w chemii. Zobaczymy piasek który boi się wody. Spojrzymy na substancję które nie lubią być koło siebie i mocno reagują na siebie.

7 sierpnia – temat : TRZY NAJWAŻNIEJSZE KOLORY
Zajęcia będą pełne kolorów. Zobaczymy rozczepienie światła. Zmienimy kolory w inne kolory jednym dotknięciem. Dzieci będą same tworzyć kolory. Czy komuś uda się stworzyć czarny…lub biały? Zobaczymy jak światło zmienia kolory i zakrzywia je poprzez wodę w naczyniach. Zbadamy właściwości barw oraz poznamy podstawy teorii tęczy. Czemu powstaje i dlaczego ma tak fajne kolory.

21 sierpnia – temat – BUDOWLE 3D
Co to jest Origami 3D, jak wygląda? Dowiemy się na Plażówce. Wykonamy własnoręcznie i zabierzemy do domu. Wykonamy i dowiemy się co to są budowle. Jak budować by były trwałe. Wykonamy modele budynków oraz innych obiektów w 3D.
Spróbujemy razem stworzyć wielkie piramidy oraz znane budynki w 3D. Będzie kolorowo i wysoko!

Plażówka Ursus
Dzieci Warszawy 24

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →