Magiczne sztuczki w Plażówce Saska

Magiczne sztuczki w Plażówce Saska

7 sierpnia 2022, Niedziela

Plażówka Saska

Wał Miedzeszyński 389, Warszawa

Start: godz. 15:00

Podziel się:

Wszystkie dzieciaki duże i małe zapraszamy niedzielne spotkanie z Fabryką zabaw
Widzimy się o godzinie 15:00
10 lipca: Temat : MOLEKUŁY
Na tych warsztatach dzieci stworzą zjadane molekuły z których zbudujemy ciekawe przedmioty. Dzieci również stworzą własnoręcznie rakietę napędzaną siłą płuc. Urządzimy konkurs która rakieta poleci dalej, wyżej.
Zbuduje i odpalimy rakietę napędzana siłą ciepłego powietrza. Ciepłe powietrze poniesie ją do góry wysoko. Dowiemy się podstaw działania silników i początków powstania urządzeń. Dowiemy się kto wymyślił rzeczy bez których nie wyobrażamy sobie teraz życia. Oraz inne ciekawostki.
7 sierpnia – temat : TRZY NAJWAŻNIEJSZE KOLORY
Zajęcia będą pełne kolorów. Zobaczymy rozczepienie światła. Zmienimy kolory w inne kolory jednym dotknięciem. Dzieci będą same tworzyć kolory. Czy komuś uda się stworzyć czarny…lub biały? Zobaczymy jak światło zmienia kolory i zakrzywia je poprzez wodę w naczyniach. Zbadamy właściwości barw oraz poznamy podstawy teorii tęczy. Czemu powstaje i dlaczego ma tak fajne kolory.
14 sierpnia – temat – CZY FIZYKA I CHEMIA TO TO SAMO?
W tym temacie zajmiemy się chemią i fizyką dla początkujących. Dowiemy się co to jest ta fizyka i chemia na prostych przykładach które zrobimy razem na warsztatach. Wykonamy proste doświadczenia które udowodnia nam, że fizyka i chemia jest wokół nas.
Wykonamy również chemiczne sztuczki które można wykonać w każdej kuchni za pomocą znajdujących się tam rzeczy.
28sierpnia – Temat: UKŁAD SŁONECZNY
Na tym pokazie dzieci dowiedzą się więcej o naszych planetach w Układzie Słonecznym. Zbudujemy wspólnie kratery Księżyca. Poznamy znaki charakterystyczne planet oraz ich rozmieszczenie. Zbudujemy wspólnie kolorowy układ słoneczny.
Każde dziecko będzie mogło stworzyć swoją własną planetę którą zabierze do i zawiesi w swoim domu. Będą tez również inne ciekawostki.
Plażówka Saska
Wał Miedzeszyński 389

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →