MAD Ski Project 2024 – prelekcja Oswalda Rodrigo Pereiry

16 lipca 2024, Wtorek

Wirydarz

Peowiaków 12, Lublin

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Prelekcja Oswalda Rodrigo Pereiry w Lublinie będzie premierową w Polsce opowieścią o wiosennej wyprawie MAD Ski Project. W kwietniu tego rok Oswald pojechał w zespole z Bartkiem Ziemskim na dwa ośmiotysięczniki, Makalu i Kanczendzongę. Polacy weszli na piąty wierzchołek ziemi 12 maja, bez korzystania z dodatkowego tlenu z butli i bez personalnego wsparcia Szerpów. Bartek Ziemski zjechał ze szczytu, stając się pierwszą osobą, która zjechała z samego wierzchołka Makalu (8485 m) nie korzystając z dodatkowego tlenu. Oswald dokumentował ten wyczyn filmowo i fotograficznie.
Po krótkiej regeneracji Polacy polecieli do Bazy pod Kanczendzongą (8586 m). Pod trzecim co do wysokości szczytem Ziemi działało już kilka wypraw, które pod koniec mają wycofały się ze względu na brak lin poręczowych powyżej wysokości 7500 m. 27 maja Oswald Rodrigo Pereira i Bartek Ziemski po samotnym i wyczerpującym ataku stanęli na szczycie. Bartek zjechał z niego na nartach, stając się pierwszą osobą w historii, która tego dokonała. Oswald sfilmował zjazd, po czym rozpoczął 25-godzinne zejście do najwyższego Obozu, zaliczając po drodze nocny biwak. Wspinacze zameldowali się w Bazie dwa dni po zdobyciu szczytu. Do Polski wrócili na początku czerwca.

Oswald Rodrigo Pereira – filmowiec, reporter i himalaista, uczestnik dziewięciu wypraw w Himalaje i Karakorum, autor filmów dokumentalnych i reportaży, wszedł na pięć ośmiotysięczników bez wspomagania się dodatkowym tlenem i bez personalnego wsparcia Szerpów.
Autor filmu „The Silent Escape”, który jesienią zeszłego roku miał premierę w Korei Południowej, następnie uczestniczył w tournée w kilkudziesięciu krajach na świecie, a w grudniu na Krakowskim Festiwalu Górskim otrzymał nagrodę za najlepszy film górski 2023.

MAD Ski Project 2024 – prelekcja Oswalda Rodrigo Pereiry | 16 lipca 2024, Wtorek, Wirydarz

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →