Łydka Grubasa - Grube Wagary na XXI urodziny!, 23.03.2023, Klub Stodoła

Łydka Grubasa – Grube Wagary na XXI urodziny!, 23.03.2023, Klub Stodoła

23 marca 2023, Czwartek

Klub Stodoła

Stefana Batorego 10, Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

TIMETABLE:
19:00 – otwarcie drzwi klubu
20:00 – rozpoczęcie koncertu
Support: Transgresja

23 marca 2023 w Klubie Stodoła po raz pierwszy wystąpi Łydka Grubasa.
Wydarzenie będzie jedyną okazją do świętowania XXI urodzin zespołu, na chwilę przed premierą najnowszego albumu „ĘĆ”. Druga połowa marca to także początek wiosny i okazja do wybrania się na Grube Wagary z Łydką do Stodoły!

Zapraszamy na wyjątkowy marcowy koncert Łydki Grubasa! Jedna z najbardziej żywiołowych polskich grup rockowych, słynąca z koncertowej energii oraz satyrycznych tekstów, po raz pierwszy wystąpi w Klubie Stodoła.
A będzie to występ unikalny pod kilkoma względami:
● Trwa trasa z okazji XX-lecia zespołu, ale w marcu będą XXI urodziny Łydki! I będzie to jedyny koncert, gdzie zespół obiecał sobie poświętować razem z publicznością ten jubileusz.
● Koncert odbędzie się chwilę przed oficjalną premierą najnowszej płyty Łydki, zatytułowanej „ĘĆ” – z tej okazji możecie spodziewać się wielu niespodzianek związanych z tą płytą, na scenie pojawią Goście Specjalni a Łydka zagra w towarzystwie sekcji dętej! Przed koncertem odbędzie się oficjalne spotkanie z zespołem, na które równie serdecznie zapraszamy!
● Jest to pierwszy, wiosenny weekend, okraszający Pierwszy Dzień Wiosny – wypadałoby go spędzić z hukiem godnym wejścia w cieplejsze klimaty!
Rocznica, nowa płyta, wiosna za pasem – zapraszamy na Grube Wagary z Łydką, w sam raz na XXI urodziny!
———————-
Transgresja
TRANSGRESJA to śląski zespół, który swoimi kompozycjami wciąga w świat energetyzującego psychodelicznego rocka. Wizytówką kapeli jest przykuwająca oko oprawa wizualna, spajająca tajemnicze i mroczne brzmienie z kontrastową grą świateł i fluorescencyjnymi stylizacjami wykonawców. Każdy koncert Transgresji to klimatyczne show, uczta dla zmysłów i wyobraźni.
W ciągu siedmiu lat działalności zespół aktywnie udzielał się zarówno na scenie, jak i w studiu, zyskując uznanie na przeglądach muzycznych i konsekwentnie poszerzając swoje audytorium dzięki udanym występom na licznych koncertach klubowych i plenerowych.
Przemierzając muzyczny szlak ze swoją wierną Watahą, Transgresja pojawiła się w telewizyjnym show „Mam Talent”, dotarła do finału Antyfestu 2018, zagrała na scenie Viva Kultura festiwalu Pol’and’Rock 2019 oraz na CieszFanów Festiwal 2021, a także zdobyła nagrodę specjalną w konkursie Jarocińskie Rytmy Młodych. Na przestrzeni lat zespół współdzielił scenę z czołówką polskich zespołów rockowych m.in. Hunter, Illusion, Łydka Grubasa, Jelonek, czy Organek.
Do artystycznego dorobku formacji należy demo “Ludzie Atomów Masowej Destrukcji”, EP-ka “Spokój Znajdzie Niewielu” oraz album „Brak Równowagi”, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności oraz krytyków muzycznych. Obecnie zespół wydał drugą długogrającą płytę – „GOLIAT” która pojawiła się na sklepowych półkach 25 lutego 2022.
W ramach promocji nowego albumu zespół wyruszył w trasę koncertową obejmującą kilkadziesiąt koncertów klubowych, plenerów oraz występy na najważniejszych polskich festiwalach m.in. Rock na Bagnie czy Pol’and’Rock Festiwal.
W roku 2023 zespół kontynuuje promocję albumu „GOLIAT” intensywnie koncertując. Transgresja stara się o nagrodę „Złotego Bączka” który da jej możliwość występu na dużej scenie Pol’and’Rock 2023.
———–
Łydka Grubasa – Grube Wagary na XXI urodziny!
23 marca 2023, Klub Stodoła
ul. Batorego 10, Warszawa

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →