LISTA SCHINDLERA | SZCZECIN

LISTA SCHINDLERA | SZCZECIN

27 stycznia 2024, Sobota

Dom Kultury

Ul. Krzemienna 10, Szczecin

Start: godz. 17:30

Podziel się:

LISTA SCHINDLERA (Schindler’s List, USA 1993, 195’)

REŻYSERIA: Steven Spielberg. OBSADA: Liam Neeson, Ralph Fiennes, Ben Kingsley

“Lista Schindlera” w reżyserii Stevena Spielberga to arcydzieło kinematografii, które stało się jednym z najbardziej uhonorowanych filmów wszechczasów. Zdobywca 7 Oscarów, w tym dla Najlepszego Filmu i Najlepszego Reżysera, zdobył nagrody dla Najlepszego Filmu we wszystkich innych rankingach, a także w innych kategoriach. “Lista Schindlera” to poruszający dramat opowiadający o jednym z najmroczniejszych rozdziałów w dziejach ludzkości. Jest to oparta na faktach historia enigmatycznego Oscara Shindlera, członka partii nazistowskiej, który w czasie holocaustu uratował ponad 1100 Żydów.

W filmie Stevena Spielberga, który zdobył ponadto Oscary za scenariusz, zdjęcia, muzykę, montaż i scenografię, wspaniałe, przejmujące kreacje stworzyli Liam Neeson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes, Caroline Goodall, Jonathan Sagalle i Embeth Davidtz.

U boku wielu zagranicznych gwiazd wystąpiło wielu polskich aktorów i aktorek, a film w całości realizowany był w Polsce, przy wsparciu polskiej ekipy, która za swoją pracę zdobyła Oscary za zdjęcia (Janusz Kamiński) i scenografię (Allan Starski, Ewa Braun). Obok nich przez produkcję filmu przewinęło się mnóstwo statystów i osób wspierających.

Z JEDNĄ Z TAKICH OSÓB SPOTKAMY SIĘ PRZED POKAZEM FILMU, KTÓRY PREZENTUJEMY W 78. ROCZNICĘ WYZWOLENIA OBOZU W AUSCHWITZ. NASZYM GOŚCIEM BĘDZIE SZCZECIŃSKA ARTYSTKA IWONA DURLIK, KTÓRA UCZESTNICZYŁA W PRODUKCJI „LISTY SCHINDLERA”, JAKO STATYSTKA.

Przed seansem tradycyjnie znakomite wprowadzenie od Krzysztofa Spóra (@Sporwkinie).

Bilety w cenie 15 zł

LISTA SCHINDLERA | SZCZECIN | 27 stycznia 2024, Sobota, Dom Kultury

Biletomat.pl
15 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →