letnie napięcie

Letnie Napięcie: Daria Zawiałow

16 lipca 2021, Piątek

Letnie Napięcie

Elektryków, Gdańsk

Start: godz. 16:00

Podziel się:

Czas na inaugurację nowego cyklu w postindustrialnych przestrzeniach Stoczni Gdańskiej, nadciąga Letnie Napięcie w Plener 33!

Daria Zawiałow to jeden z najmocniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej i koncertowy pewniak. Przekonała się o tym dotychczas publiczność m.in. Męskiego Grania, festiwalu Open’er, Pol’and‘Rock, Kraków Live i Orange Warsaw, a przede wszystkim jej trasy „Helsinki Tour”, wyprzedanej jeszcze przed startem.

W 2017 roku wokalistka zadebiutowała płytą „A kysz!”, która pokryła się Złotem i przyniosła jej dwa Fryderyki (Fonograficzny debiut roku oraz Album roku alternatywa). Dwa lata później ponownie sięgnęła po Złoto, kiedy światło dzienne ujrzało jej kolejne wydawnictwo, „Helsinki”. Ten bestsellerowy materiał promowany był przebojowym singlem „Hej Hej!”, który w ciągu kilku miesięcy wykręcił ponad 10 milionów wyświetleń na YouTube.

„Podczas koncertów wraz z chłopakami dajemy z siebie maksymalną ilość energii. Tyle ognia, ile mamy w sobie. To potężny ładunek. Publiczność chyba to czuje – i nam to oddaje. Ta interakcja, to, że ludzie śpiewają piosenki z pamięci – to jest coś, czego tak naprawdę nie da się opisać” – mówiła Daria Zawiałow w jednym z tegorocznych wywiadów.

17 lipca 2020 ☀ Daria Zawiałow na Letnim Napięciu!


Zobacz także