Less Is Lessie + AMAROK w Firleju

Less Is Lessie + AMAROK w Firleju

17 września 2022, Sobota

Klub Firlej

Grabiszyńska 56, Wrocław

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Warszawski zespół Amarok oraz wrocławska grupa Less Is Lessie na scenie Ośrodka Działań Artystycznych Firlej.
Bilety:
60 pln (przedsprzedaż)
70 pln (dzień koncertu)

———-

AMAROK
Art-rockowy projekt muzyczny założony w 1999 roku przez gitarzystę, multiinstrumentalistę i wokalistę Michała Wojtasa oraz gitarzystę Bartosza Jackowskiego. W latach 2001-2004 Amarok wydał trzy międzynarodowe albumy. Od 2003 roku formacja przekształciła się w solowy projekt Michała.
Warszawska grupa obecnie tworzona jest przez Michała Wojtasa, Marę Wojtas, Konrada Zielińskiego i Kornela Popławskiego. Amarok współpracował z takimi artystami, jak Colin Bass (Camel) czy Mariusz Duda (Riverside, Lunatic Soul). Występował na tej samej scenie min. z Nickiem Masonem (Pink Floyd), Gazpacho, Bjørn Riis, Riverside.
W 2017 roku, po 12-letniej przerwie, ukazał się czwarty album Amaroka „Hunt”. Gośćmi specjalnymi byli ponownie Colin Bass i Mariusz Duda. Do składu na stałe dołączyła również Marta Wojtas, która tworzyła teksty. W 2019 roku Michał współpracował z brytyjskim choreografem Jamesem Wiltonem, co zaowocowało piątym albumem Amaroka „The Storm” – muzyka do spektaklu o tym samym tytule. Od 2021 roku Amarok powiększył swój skład o dwóch kolejnych muzyków – Konrada Zielińskiego (perkusja) i multiinstrumentalistę Kornela Popławskiego. Szósty album Amaroka „Hero” ukazał się jesienią 2021 roku.

LESS IS LESSIE
Zespół rozpoczął działalność w marcu 2015 roku koncertem we wrocławskim studiu Uniq Sound. Płyta z materiałem live z tego koncertu ukazała się w sierpniu 2016. Na początku 2018 roku muzycy wydali swój pierwszy w pełni studyjny singiel “Blackout”,
którego utwór tytułowy miał swoją radiową premierę w lipcu 2018 na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia w audycji Piotra Kaczkowskiego “Mini Max”.
W marcu 2021 ukazał się pierwszy studyjny album Less Is Lessie zatytułowany “The
Escape Plan”. Pomysł na tą płytę wziął się prosto z miejskiej gęstwiny – jest nim dźwiękowa mapa wrocławskiego Nadodrza – dzielnicy pełnej kontrastów, ale dzięki temu
bardzo wyjątkowej, z bogatą historią, będącej obecnie inkubatorem wielu
inicjatyw społecznych. Ponieważ na pierwszy rzut oka powierzchowność Nadodrza wydaje
się być ponura i przytłaczająca, obok ambientów pojawia się warstwa muzyczna oraz wizualna,
które otwierają pewną drogę ucieczki od niesprzyjającego otoczenia i miejskiego zgiełku.
Podróż zaczynamy na ulicy Nowowiejskiej, a kończymy w rejonie wrocławskiego Portu
Miejskiego. Wszystkie sample, które usłyszymy na płycie pochodzą z nagrań terenowych
prowadzonych przez muzyków na Nadodrzu i przeplatają się z inspirowaną tym miejscem muzyką z prog-rockowym pazurem oraz autorskim wideo.
Na płycie pojawiają się gościnnie min. Michał i Marta Wojtas (Amarok).
Less Is Lessie jest laureatem nagrody 30 Kreatywnych Wrocławia (2021) w kategorii sztuka/kultura/design.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →