Kryształy w KontenerART 07.06

Kryształy w KontenerART 07.06

7 czerwca 2023, Środa

KontenerART

Ewangelicka, Poznań

Start: godz. 20:00

Podziel się:

KRYSZTAŁY to duet założony przez wieloletnich przyjaciół. Michał Kmieciak i Paweł Swiernalis połączyli siły, bo mają jasną misją do wykonania. Jak mówią, pragną „dostarczyć kryształowych i energetycznych doznań Polakom, czyli najsmutniejszemu narodowi tego świata”.
Zespół powstał jako skutek spotkania z obcą cywilizacją, czego możemy się dowiedzieć z klipu do ich pierwszego singla SPLOT. Artyści wywodzący się z odmiennych gatunków muzycznych (contemporary classical/alternative rock) znaleźli wspólny język dzięki KRYSZTAŁOM definiując na nowo oblicze bezkompromisowego, tanecznego indie popu. Ich charakterystyczną cechą są melodie i produkcje utrzymujące ambitny poziom, ale nieuciekające w ekskluzywność typową dla muzyki alternatywnej.
Do tej pory ukazały się trzy single – taneczny ‘Splot’, sensualna ‘Pani Jeziora’ i poruszająca ballada ‘Uciekam do Gwiazd’ – dzięki czemu duet pokazał słuchaczom, że odnajduje się doskonale w różnych obliczach, utrzymując wysoki poziom artystyczny. KRYSZTAŁY zagrały już na dwóch największych showcase’ach – dziewiczy, świetnie przyjęty koncert na Great September, i zjawiskowy występ na Next Fest, gdzie ilość przybyłych gości przekroczyła znacznie pojemność poznańskiego Lokum, a formacja Kryształy porwała publiczność energetycznym występem upiększonym obecnością Ptakovej i Kathii. W tym momencie przygotowują się do wydania kolejnego singla i kroczą dalej swoją drogą pełną tanecznych, ale i spokojniejszych brzmień.

Skład:
Paweł Swiernalis – wokal, gitara
Michał Kmieciak – klawisze, syntezatory
www.facebook.com/krysztalymusic
www.instagram.com/krysztalymusic/
KRYSZTAŁY – Pani Jeziora feat. ptakova
www.youtube.com/watch?v=gJ0YC7ne2Ig
KRYSZTAŁY – Uciekam do gwiazd
www.youtube.com/watch?v=VbA-1j8_Oqg
KRYSZTAŁY – Splot (Official Video)
www.youtube.com/watch?v=_deP8I0tmRQ
Koncert w ramach cyklu ‘Demostacja’ dofinansowano z budżetu Miasta Poznania w ramach realizowanego projektu ‘Aktywator – 15 lat Poznania nad Wartą’
Projekt realizowany we współpracy z Fundacją Spotkanie i Tworzenie.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →