FREE BLUES BAND

KONCERT ZADUSZKOWY | FREE BLUES BAND | GTI – NALEPA PROJEKT

4 listopada 2023, Sobota

Free Blues Club

Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

Start: godz. 21:00

Podziel się:

Zapraszamy na koncert grupy FREE BLUES BAND wraz z zespołem GTI w projekcie NALEPA. Podczas koncertu usłyszymy nieśmiertelne utwory Tadeusza Nalepy i parę cudowności Deep Purple, a także czeka Państwa moc muzycznych zadusznych niespodzianek.

Free Blues Band:

Grupa bluesowa grająca juz 40 lat muzykę pełną ekspresji, która łaczy w sobie elementy rythm’n’bluesa, soul, funky i niektórych obszarów jazzu. Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979r. Na swym koncie ma tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983r.

W 2004 roku zespól grał wspólnie z gitarzysta Deep Purple (Steve Morse) oraz na stadionie jako support przed koncertem Deep Purple, odbyła się także 14 dniowa trasa Free Blues Band wspólnie z legendarnym wokalista Colosseum Chrisem Farlowe & Norman Beaker Band.

W 2005 zagrali wspólnie dwa koncerty na Międzynarodowym Festiwalu perkusyjnym towarzysząc Ianowi Paiceowi (perkusista Deep Purple)

Zespól współpracował z Tadeuszem Nalepą od 1995 roku a 3 ostatnie lata przed śmiercią Nalepy artysta koncertował tylko z Free Blues Band i to z FBB zagrał ostatni koncert w swoim zyciu 12 sierpnia 2006 roku w Trincu w Czechach. W listopadzie 2008 suportowali koncert samego Johna Scofielda, który odbyl sie we Free Blues Club. W Listopadzie 2009 zagrali ponownie dwa koncerty z Ianem Paicem.W czerwcu 2010 otwierali koncert Johna Mayalla ! a w listopadzie 2010 Johnnego Wintera !!! Obecnie zespól aktywnie koncertuje. Ostatnio wzięli po raz kolejny udział, tym razem w Jubileuszowej 40-tej edycji Rawa Blues Festiwal 2022.

Poza tym regularnie od 31 lat dają koncerty w firmowym Free Blues Club w Szczecinie.

www.freebluesband.pl , www.freebluesclub.pl

Zespół używa oryginalnych organów Hammonda na , których gra jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek.

GTI – Grupa Trzymająca Instrumenty

Zespół powstał w 2022 roku z inicjatywy Ryszarda Oreckiego.

W repertuarze grupy znajdują się covery T.Nalepy&Breakout.

W skład grupy wchodzą szczecińscy muzycy, którzy są obecni już od wielu lat na lokalnym rynku muzycznym..

Skład zespołu:

Ryszard Orecki – vocal,

Maciej Paszkowski – gitara,

Sylwester Umiński – instr.klawiszowe

Jacek Jacul Młodzik – git.basowa,

Dariusz Artur Ka – perkusja

Grają w składzie:

Andrzej Malcherek – gitara, śpiew

Agnieszka Malcherek – organy Hammonda

Mateusz Pawelec – gitara basowa

Dariusz Kamiński – perkusja

KONCERT ZADUSZKOWY | FREE BLUES BAND | GTI – NALEPA PROJEKT | 4 listopada 2023, Sobota, Free Blues Club

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →