Koncert Lotyń | WARSZAWA | klub BARdzo bardzo.

Koncert Lotyń | WARSZAWA | klub BARdzo bardzo.

22 maja 2024, Środa

BARdzo Bardzo

Nowogrodzka 11, Warszawa

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Koncert promujący dwie ostatnie płyty zespołu “Zachody nad St. Anthony” i “Sukienka Edgara”, obchodzącego już 30-lecie działalności. WSZYSTKO ZACZĘŁO SIĘ W 1993 ROKU…
Lotyń to zespół reprezentujący melodyjne brytyjskie, gitarowe brzmienie. Powstały w 1993 roku. Nazwa pochodzi od nazwy miejscowości z której pochodzą.
Styl swojej muzyki sami członkowie zespołu określają jako: „lotyniasty gitarowy. Muzyk prosta, świeża, melodyjna. Wokół miejsca, pola, lasy i zdarzenia. Słowa piosenek dopiero w połączeniu z muzyką stanowią całość. Opisują proste zjawiska, zachowania ludzi, wyrywki odczuć. Z szarości i nudy, dzięki swym fascynacjom muzycznym (joy dywision, wedding present, cocteau twins, new order, the feelies, mc carthy; później: the strokes, ash, interpol, sigur ros), zaczęliśmy uczyć się grać na gitarach, instrumentach, współgrać, by starać się uzewnętrznić własne odczucia i emocje”.
Lotyń koncertował w całej Polsce, z zespołami takimi jak: THE UKRAINIANS, MYSLOVITZ, Apteka, Armia, Po Prostu, ONA, Oddział Zamknięty, Golec Orkiestra, Bielizna. Dwukrotnie grali na dużej scenie na Przystanku Woodstock, na festiwalu Union of Rock w Węgorzewie, jak również festiwal Brock and Roll. Również gościli w telewizjach krajowych i regionalnych. Występowali na żywo w programie: Kuby Wojewódzkiego, Teleexpressie, u Roberta Leszczyńskiego, Pozytywka, Rowerze Błażeja, Poplista, czy Kawa czy Herbata.
Po dłuższej przerwie, zespól Lotyń powraca, wraz ze swym ósmym albumem długogrającym, wydanym w formie książkowej. Zawiera ona oprócz piosenek, klip do piosenki Nowy deszcz, oraz tomik wierszy wybranych Roberta Kałuży.
Skład zespołu: Tomek Agaszko, Paweł Czaja, Robert Kałuża oraz Norbert Miszkinis. Serdecznie zapraszamy!

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →