Koncert „Dziwny jest ten świat…”

14 stycznia 2023, Sobota

13 muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin

Start: godz. 18:00

Podziel się:

17 stycznia 2023 roku przypada 19. rocznica śmierci Czesława Niemena. W związku z tym Stowarzyszenie Pamięci Czesława Niemena w Szczecinie oraz Dom Kultury „13 Muz” organizują koncert poświęcony temu wybitnemu artyście.
Wystąpią:
– Jerzy Grunwald
– Duet Jackpot
– Andrzej Szpak
George&G czyli Jerzy Grunwald posiada bogaty dorobek artystyczny. Zarówno w Polsce, jak i poza zagranicami kraju, ma wielotysięczną rzeszę fanów. Na swojej ostatniej płycie śpiewał z wokalistą Santany i z towarzyszeniem legendarnej amerykańskiej grupy TOTO. Karierę rozpoczynał w słynnej niegdyś grupie muzycznej „No To Co”. Dzisiaj jego muzyka i twórczość podziwiana jest przede wszystkim w Singapurze, Japonii i krajach dalekiego wschodu, gdzie sprzedał tysiące płyt występując pod pseudonimem George&G. Jego ostatnia płyta „So Much To Say”, nagrana w Los Angeles z czołówką amerykańskich muzyków studyjnych, m.in. z Davidem Garfieldem, gości nie tylko w rozgłośniach radiowych na całym świecie, ale także grana jest na pokładach samolotów japońskich linii lotniczych Japan Airlines. W lutym 2023 r. w Los Angeles planuje ukończenie nowego krążka, który z pewnością okaże się niespodzianką dla jego fanów, także tych którzy cenią muzykę Fryderyka Chopina.
Szczeciński duet „Jackpot” – Kasia i Maciek Kazuba to finaliści Must Be the Music.
Andrzej Szpak wybrany został w roku 2017 na najlepszego odtwórcę piosenek Czesława Niemena w Polsce, w plebiscycie zorganizowanym przez Kapitułę Konkursu i Przedsiębiorstwo Imprez Artystycznych w Gdańsku. Jest też finalistą The Voice Senior i uczestnikiem Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2022.
Miejsce: Sala Kominkowa

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →