Kayo Dot [US] - Choirs Of The Eye 20 Years Anniversary Tour // 28.02.2023 // Hydrozagadka

Kayo Dot [US] – Choirs Of The Eye 20 Years Anniversary Tour // 28.02.2023 // Hydrozagadka

28 lutego 2023, Wtorek

Klub Hydrozagadka

11 listopada 22, Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Klub Hydrozagadka oraz Deerhunter Booking serdecznie zapraszają na koncert legendarnej grupy z USA, awangardowego Kayo Dot. Zespół rusza w 2023 roku w trasę z okazji dwudziestolecia albumu Choirs Of The Eye.
KAYO DOT [Avant-garde metal// Post-rock// Experimental// Chamber Music][USA]
www.facebook.com/kayodot.official
Kayo Dot powstało w 2002 roku w Bostonie po rozpadzie metalowej grupy maudlin of the Well. Założyciel zespołu, Toby Driver (Secret Chiefs 3), przeprowadził go przez liczne zmiany w składzie i stylistyce muzycznej: od tradycyjnego metalu, poprzez atmospheric, aż po avant-garde metal. Na albumie “Coffins on Io”z 2014 roku nawiedzony rock spod znaku Sisters of Mercy łączy się z brzmieniami Genesis (za czasów Petera Gabriela), Scritti Politti i wczesnego Roxy Music.
W 2013 Kayo Dot rozpoczęło nowy rozdział swojej twórczości za sprawą docenionego przez krytyków podwójnego koncept-albumu “Hubardo”. Eksperymentalna, wymykająca się wszelkim szufladkom płyta zebrała doskonałe recenzje: portal Sputnik Music zaliczył ją do najlepszych wydawnictw 2013 roku, a w recenzji na CVLT Nation pojawiły się takie określenia, jak “hipnotyzujący, awangardowy black doom” oraz “szczytowe osiągnięcie”
+ SUPPORT TBA
Bilety: 79/99 PLN

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →