Jesus Christ Superstar

JESUS CHRIST SUPERSTAR | WARSZAWA

24 marca 2024, Niedziela

Teatr Rampa

ul. Kołowa 20, Warszawa

Start: godz. 14:00

Podziel się:

Jesus Christ Superstar

Paruzja. W tradycji chrześcijańskiej termin ten oznacza Dzień Pański, powtórne przyjście, powrót Jezusa w chwale. Tym razem – po nagłej, pandemicznej przerwie – do Warszawy powraca kultowa rock opera „Jesus Christ Superstar” w reżyserii i inscenizacji Jakuba Wociala oraz Santiago Bello. To nasza musicalowa paruzja!

Znakomite wokale, dynamiczna fabuła i dopracowana w najmniejszym szczególe choreografia – to wszystko sprawia, że spektakl ten jest niezwykle elektryzującym doświadczeniem, a także zachwycającym wizualnie i poruszającym do głębi przeżyciem. Inscenizacja ta zadebiutowała na deskach stołecznego Teatru Rampa w 2016 roku, od razu zdobywając serca zarówno recenzentów, jak i wiernych widzów. I choć wiosną 2024 roku spektakl ten powróci na te same deski, tym razem będzie to niezależne od Teatru Rampa prywatne wystawienie, które jest inicjatywą Broadway w Polsce.

W roli tytułowej zobaczymy wspomnianego wcześniej Jakuba Wociala, a także Macieja Podgórzaka, który zadebiutował w roli tuż przed pandemiczną przerwą. W roli Marii Magdaleny wystąpią Natalia Piotrowska-Paciorek, z kolei Judasza wykreują Maciej Pawlak oraz Jakub Wocial, który w tej roli debiutował w niemieckiej inscenizacji w Oper Wuppertal.

„Jesus Christ Superstar” to kultowa rock opera, która w latach 70-tych XX wieku zatrzęsła światem teatru muzycznego. Historia ta, opowiadająca o siedmiu ostatnich dniach życia Jezusa Chrystusa, początkowo wydana była jedynie na albumie koncepcyjnym, ponieważ obawiano się, że w formie teatralnej może być ona odbierana obrazoburczo. I choć faktycznie dzieło czasami budzi jeszcze kontrowersje, dla wielu jest również głębokim przeżyciem duchowym, a w inscenizacji Wociala i Bello określane jest mianem „rockowych rekolekcji” (Jan Brończa-Szabłowski, Rzeczpospolita).

Inscenizacja Wociala i Bello jest przemyślana i doskonale wyreżyserowana, nie pozostawia też widza obojętnym na to, co dzieje się na scenie i poza nią. Mistrzowskie interpretacje muzyczne przenoszą w inny wymiar (Jakub Panek, Gazeta.pl), a zbiorowe choreografie nie są jedynie tańcem, a integralnym elementem opowiadanej historii. „Wszystko to zebrane razem jest szczegółowo utkaną całością, misterną mozaiką emocji i wzruszeń, w której miesza się talent oraz wrażliwość występujących artystów” (Szymon Ludwiczak, szymonokulturze.pl).

Spektakl „Jesus Christ Superstar”, za sprawą prywatnego wystawienia Broadway w Polsce, powróci wiosną 2024 roku na ściśle limitowaną liczbę spektakli w Teatrze Rampa oraz Krakowskim Teatrze Variete. To niezwykłe misterium, przeszywające na wskroś i wznoszące na wyżyny emocjonalne zarówno widzów, jak i występujących na scenie artystów. To wydarzenie, którego trzeba doświadczyć na własnej skórze.

czas trwania: 1h 45 min bez przerwy.

UWAGA:

Na początku spektaklu używane są kadzidła, których intensywny zapach może stanowić dyskomfort dla osób z zaburzeniami oddychania.

Sprzedaż biletów odbywa się jedynie za pośrednictwem serwisu www.biletomat.pl i nie będzie prowadzona w kasach Teatru Rampa.

www.jesuschristsuperstarmusical.online

 

JESUS CHRIST SUPERSTAR | WARSZAWA | 24 marca 2024, Niedziela, Teatr Rampa

Biletomat.pl
150 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →